Šiestačka sa napila z fľaše, v ktorej bola voda s dezinfekčným prípravkom. Matka šikanu odmieta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na banskobystrickej základnej škole na najväčšom sídlisku Sásová si žiaci nemiestne „vystrelili“ zo svojej spolužiačky. Po nevydarenom žarte skončila školáčka v nemocnici.

Podľa našich informácií mal šiestačke počas hodiny telesnej výchovy na Základnej škole Pieninská niekto naliať do fľaše s vodou dezinfekčný prípravok a ona ho vypila. Školáčku hospitalizovali v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

Čakajú ju ďalšie vyšetrenia

„Cez detský urgent sme včera prijali 12-ročné dievča, ktoré požilo čistiaci prostriedok na báze chlóru. ORL vyšetrenie nepreukázalo poleptanie slizníc. Aby sme vylúčili poškodenie tráviaceho traktu, pristúpi sa dnes na gastrofibroskopické vyšetrenie,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Jana Petríková.

Tínedžerka je v stabilizovanom stave a nie je v ohrození života. 

Matka prehovorila

Matka dievčaťa nám opísala, ako sa celý incident odohral. Stretli sme ju v nemocnici, ale na kameru ísť odmietla. 

Tvrdí, že deti sa po hodine telesnej výchovy vrátili naspäť na vyučovanie do triedy. Jej dcéra sa napila z vlastnej fľaše a hneď zistila, že niečo nie je v poriadku, tekutinu vypľula. Triedna učiteľka privoňala k fľaši a zacítila chlór.

Dievča chodí na školu druhý rok a so spolužiakmi podľa matky problémy nemá. Matka si nemyslí, že sa stala terčom šikany, pretože do kolektívu, ako tvrdí, zapadla.  

Dievčatá, na ktoré padol tieň podozrenia, boli s jej dcérou dobré kamarátky. Podľa nej ale boli s dvoma problémy, vraj to tak vnímajú aj viacerí rodičia.

Škola odmieta tvrdenia o šikane. 

Psychologička z Centra poradenstva a prevencie v Banskej Bystrici Zuzana Benková hovorí, že škola má školského psychológa, špeciálneho pedagóga a asistentov a je vo veľmi intenzívnej spolupráci s centrom poradenstva.

Dodáva tiež, že 12-ročné deti sú v období dospievaniam, ktoré sprevádza vzdor aj agresia.

„Je tu však aj rozum, ktorý by mal vyhodnotiť, čo je žart a čo vážne ublíženie,“ konštatuje Benková.

Prečítajte si tiež:

Prípad rieši polícia

Polícia sa podľa našich informácií zamerala na tri spolužiačky, ktoré môžu stáť za celým incidentom. 

„Polícia v Banskej Bystrici prijala trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a v súčasnosti prípad vyšetrujeme,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.