Nočná jazda nebude Weissa nič stáť, smiešnu pokutu zaplatí jeho kamarát

Šoféroval alebo nie? Utajované video z jazdy Vladimíra Weissa ml.
Zdroj: TV Markíza

Potvrdila to polícia.

Nočná jazda futbalového reprezentanta Vladimíra Weissa mladšieho s ďalšími trinástimi ľuďmi v aute nebude stáť "našu hviezdu" nič. Informuje o to denník Pravda, ktorému polícia potvrdila, že pokutu 50 eur by mal zaplatiť Weissov kamarát, ktorý mu počas riskantnej jazdy v októbri 2016 v Bratislave sedel na kolenách.

Za smiešny trest môžu podľa denníka policajti, ktorí na mieste nezaistili potrebné dôkazy. Okresný dopravný inšpektorát v Malackách vydal rozkaz, že Dávid B. má uhradiť 50 eur za porušenie dopravných predpisov. Medzi nimi je nepoužitie smeroviek, ktoré sa trestá 40 eurami, nepoužitie bezpečnostných pásov sankcionované 50 eurami a takmer trojnásobné prekročenie maximálneho počtu osôb v aute. V prípade viacerých priestupkov sa sankcie nesčítavajú, inšpektorát vymeral šoférovi pokutu iba za ten najzávažnejší.

Polícia zastavila Vladimíra Weiss v nedeľu 2. októbra skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa nachádzalo až 14 mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Následne polícia reprezentanta v pondelok 3. októbra obvinila a až po viac ako 30 hodinách ho prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu. Podľa vtedajšieho vyjadrenia jeho obhajcu je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších výpovedí troch svedkov podľa neho vyplýva, že Weiss motorové vozidlo nešoféroval.

Futbalista sa za incident ospravedlnil svojej rodine a blízkym, spoluhráčom a trénerovi reprezentácie.
BRATISLAVA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vladimír Weiss

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.