Súdny spor dvoch legiend slovenského hokeja sa skončil. Šťastný sa musí ospravedlniť Golonkovi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Súdny spor dvoch najväčších legiend slovenského hokeja sa po rokoch skončil. Peter Šťastný sa musí písomne ospravedlniť za svoje výroky Jozefovi Golonkovi. Vyhlásenie rozsudku Najvyššieho súdu si ani jeden z aktérov neprišiel dnes (26. 4.) vypočuť osobne, nedostavili sa ani ich právni zástupcovia.

Prečítajte si tiež:

Jozef Golonka a Peter Šťastný si roky nevedia prísť na meno. V dokumente o pomeroch v slovenskom hokeji v roku 2013 nazval Šťastný Golonku „súdruhom, komunistom a eštébakom“. Golonka sa rozhodol svoje meno očistiť a Šťastného zažaloval. Nežiadal majetkovú náhradu, ale ospravedlnenie. 

Spor sa ťahá roky

Golonka už na prvostupňový súd predložil lustračný list z Ústavu pamäti národa. Tvrdí, že nebol členom Štátnej bezpečnosti ani Komunistickej strany Československa. Napriek tomu bol v archívoch vedený, ale ako preverovaná osoba.

Šťastný vypovedal, že v dokumente prezentoval svoj názor. Súd mu však nariadil, aby sa ospravedlnil a zaplatil trovy konania. Neurobil tak a podal dovolanie, ktoré dnes (26. 4.) súd zamietol a tak Golonka vyhral.

Rozhodnutie súdu je pravoplatné.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.