Prvá obeť černákovcov: Rodiny obete a vraha sa stretávajú na tom istom cintoríne

Cintorín v Liptovskej Tepličke.
Zdroj: TV Markíza

Ladislav Bojkún sa stal nepohodlný pre Černákovho vtedajšieho kamaráta Alojza Házyho.

Za jeho brutálnu popravu už nikoho nepotrestajú! Obeť prvej vraždy, pri ktorej boli aj černákovci, pripisujú policajti ich zabijakovi. Zavraždeného muža z Liptovskej Tepličky našli po 24 rokoch zahrabaného v lese. Smutným paradoxom je, že rodina obete a vraha sa stretávajú na tom istom cintoríne.

Telo muža objavili policajti z Národnej kriminálnej agentúry ešte vlani v septembri. Ležalo v lese nad obcou Hrabušice. Hrob ukázal policajtom Mikuláš Černák. Bola to vraj prvá vražda, pri ktorej bol.

Za všetkým bola údajne žena

Ladislav Bojkún sa stal nepohodlný pre Černákovho vtedajšieho kamaráta Alojza Házyho. Práve jeho často označovali ako zabijaka tejto mafiánskej skupiny. Vo väzení sa vraj dozvedel, že má Bojkun pletky s jeho ženou. Vylákali ho preto z domu v Liptovskej Tepličke a odviezli k lesu nad Hrabušicami. Takto to aspoň opísal Mikuláš Černák vo svojej knihe.

„Lojzo zavolal na Laca. Poď von z toho auta. A v tej chvíli už na neho mieril zbraňou - pištoľou. Keď sme chceli aj my ostatní vystúpiť, tak nás Lojzo požiadal, aby sme ostali v aute, lebo on sa chce sám s Lacom rozprávať," opisoval udalosti Černák.

On a Miloš Kaštan ostali v aute. Po chvíli vraj počuli výstrel. Černák opísal, že vybehol z auta smerom kde sa strieľalo. Stál tam už len Alojz Házy a Ladislav Bojkún ležal mŕtvy v jame.

...Lojzo na mňa pozrel a hovorí mi: „Ja som sedel aj za neho a ten potkan mi zatiaľ jebal ženu. Pomôž mi ho rýchlo zahrabať," pokračoval Černák.

Po vyše 20-tich rokoch, čo ležali pozostatky Ladislava Bojkuna v nelegálnom hrobe, ho mohla rodina aspoň dôstojne pochovať. Vraha ale už nikdy nikto za tento brutálny čin nepotrestá.

Alojza Házyho zastrelili päť rokov po tom, ako mal zabiť svoju obeť. Tiež zomrel rukou vraha. Smutným mementom divokých 90-tych rokov, plných mafiánskych praktík a vrážd, sú hroby oboch mužov. Sú pochovaní na tom istom cintoríne v Liptovskej Tepličke - len pár desiatok metrov od seba.


BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti