Poslanci zarobia v hrubom viac ako premiér. Podľa odborníkov ministri zarábajú neprimerane málo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Paradoxy v slovenskej politike. Tento rok to vychádza tak, že poslanci zarobia v hrubom viac ako sám predseda vlády. A o vyše tisícku mesačne viac ako bežný minister. O odmeňovaní členov vlády chýba poriadna debata, politici sa jej spravidla boja. Obzvlášť krátko pred voľbami.

Kým mimobratislavským poslancom skočil hrubý mesačný príjem na 6651 eur, premiérov ostáva o čosi nižší – a to na úrovni ešte z roku 2021.

Prečítajte si tiež:

Bežný minister bez funkčných príplatkov dokonca zarobí tento rok mesačne o vyše tisícku menej ako radový poslanec. 

Hoci sa to možno ťažko počúva, podľa odborníkov nie sú problémom vysoké poslanecké platy, ale neadekvátne príjmy členov vlády, ktorých je zopár, no nesú zodpovednosť za chod celej krajiny.

TV Markíza

Zmrazovanie platov je z pohľadu verejnej kasy symbolická úspora.

Odvaha otvorene hovoriť a riešiť, že máme nedobre platených ministrov na čele s premiérom, neraz pokrivkáva a s blížiacimi sa voľbami si na to zrejme už nikto netrúfne.

Zdroj: TV Markíza

Prečítajte si tiež:

Základný plat poslanca Národnej rady je 3912 eur. Tí, ktorí žijú mimo Bratislavského kraja, dostávajú ešte paušálne náhrady vo výške 2736 eur. V rámci bratislavského kraja sú tieto náhrady 2348 eur.

Predseda vlády zarába mesačne 4590 eur, funkčný príplatok má vo výške 746 eur a paušálnu náhradu 1191 eur. Dokopy tak teda zarobí 6528 eur. Radový minister zarobí vyše 5,5-tisíca eur.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.