Domáce

Jarné počasie sa nezmení

Jarné slnko - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Bude slnko, niekde bude trošku pršať.

Máme za sebou ďalší pekný aprílový deň a výraznejšiu zmenu neočakávame ani zajtra

Družica

Horšie sú na tom nad západnou a juhozápadnou Európou, kde sa nachádza tlaková níž, a preto je tam viac oblačnosti a aj výdatnejších zrážok.

Na severe má však situáciu pod palcom tlaková výš, ktorej stred sa nachádza nad južnou Škandináviou, a to znamená, že bude u nás v ďalších dňoch prevládať celkom pekné počasie.

Zrážky

Miestami ho ale zajtra narušia zrážky, a to najmä na severe a východe Slovenska, kde sa vyskytne občasný dážď alebo prehánky. Zrážky však budú len veľmi slabé, iba na severe môže spŕchnuť ojedinele do 10 mm.

Teplota

Teploty sa zajtra cez deň opäť vyšvihnú vysoko a Slovensko zostáva v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov. Na juhu môže byť aj o dva alebo tri stupne teplejšie.

Vietor

Zajtra sa nám zmení prúdenie vetra, takže zatiaľ čo dnes fúkal vietor južných smerov, tak zajtra už zafúka prevažne od východu až severovýchodu rýchlosťou maximálne do 20 km/h.

Aj keď sa cez deň teploty šplhajú na 20 stupňov, tak rána sú ešte pomerne chladné, a to najmä na severe Slovenska.


V Žiline a v Stropkove sa počas dnešnej noci ochladilo zhruba na 1 stupeň, v Poprade namerali rovnú nulu. Na západe bolo oveľa teplejšie, pretože na Záhorí bolo v tom istom čase až 12 stupňov.

Doprava

Vietor ani výdatný dážď zajtra neočakávame, takže na cestách by mal byť pokoj. Predsa len sa pripravte na slabý dážď alebo prehánky, a to najmä na cestách severného Slovenska. Tak jazdite opatrne.

Tí, ktorí sa presúvate na víkend, tak rátajte s popoludňajšími kolónami, ktoré sa budú už tradične tvoriť na výjazdoch z väčších miest.

Noc

Tá bude na väčšine územia zväčša polojasná, ale na severe a východe sa v priebehu noci oblačnosť zväčší a nie je vylúčené, že ojedinele aj slabo spŕchne. Teplota do rána poklesne na 7 až 1 stupeň.

No a podobne ako v noci na tom budeme aj cez deň, pretože na severe má byť oblačnosti viac ako na juhu a miestami z nej aj spŕchne.

Vietor

Zajtra sa nám zmení prúdenie vetra, takže zatiaľ čo dnes fúkal vietor južných smerov, tak zajtra už zafúka prevažne od východu až severovýchodu rýchlosťou maximálne do 20 km/h.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku bude zrážok najmenej, teda obloha má byť zväčša polooblačná. Na severe ale oblačnosť čiastočne pribudne a ak zaprší, tak len slabo. Najvyššia denná teplota vystúpi na 20 až 23 stupeň.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku už bude dažďa viac, pretože v severnej polovici očakávame oblačné počasie a miestami sa k tomu pridá aj spomínaný dážď alebo občasné prehánky.

Na juhu bude oblakov menej, to znamená, že má byť polooblačno a spŕchne tu len výnimočne. denná teplota sa bude pohybovať od 14 do 23 stupňov.

Východné Slovensko

Sever východného Slovenska má byť tiež oblačnejší ako juh, čiže v južných častiach bude pekne, prevažne polooblačno, ale na severe sa oblačnosť zväčší a lokálne sa vyskytne aj slabý dážď alebo prehánky, a to najmä popoludní. Teplota vystúpi na 15 až 20 stupeň.

Hory

V horských oblastiach cez deň oblačnosť pribudne a rátajte aj s dažďom alebo prehánkami. V nadmorskej výške 1500m bude zhruba 9 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď sa zajtra zmení na 2 a to je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď do utorka

Cez víkend bude pokračovať príjemné jarné počasie, tak určite vybehnite do prírody, a to najmä v sobotu, kedy má byť polooblačno a ak spŕchne tak len ojedinele.

V nedeľu sa ale počasie začne meniť, takže pekne má byť len dopoludnia, pretože popoludní bude od západu pribúdať oblačnosť z ktorej môže aj spŕchnuť. Cez víkend vystúpi teplota na 13 až 21 stupňov.

V pondelok už bude oblačno a daždivo takmer na celom území a výnimkou bude len východ, kde má byť polooblačno.

V utorok sa vyčasí, ale rozfúka sa silnejší vietor a oteplí sa na 16 až 23 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti