Ulica v Novákoch vyzerá ako po bombardovaní. Záchranári dúfajú, že ich tam nikto nepošle

Rozbúraná Kukučínova ulica v Novákoch.
Zdroj: TV Markíza

Práce už mali finišovať, no podľa našich záberov je jasné, že to tak nie je.

Na ulici na našej snímke by ste žiť nechceli. Viac ako 70 dní vyzerá ako po bombardovaní. Rozkopali ju, lebo mali natiahnuť nový asfalt. Záchranári dúfajú, že ich tam nikto nepošle na výjazd.

Po ceste k novej bytovke sa autom nedostanete. Rovnako ani k ďalším obytným domom. Kukučínova ulica v Novákoch je neprejazdná.

Práce už mali finišovať, no podľa našich záberov je jasné, že to tak nie je.

Rozkopaná cesta ľuďom znepríjemňuje život. Garáže využívať nemôžu, parkujú kde sa dá a čo je najhoršie, záchranné zložky sa sem nedostanú. „Zatiaľ sme nemali výjazd do tejto lokality, čo nás v podstate pri tomto pohľade a stanovisku aj teší," konštatovala regionálna manažérka skupiny Falck Katarína Svobodová.

Ak bude treba zasiahnuť, musia. Každá minúta je ale dôležitá a pri takomto teréne by sa čas naťahoval. „Našu prácu to môže ovplyvniť, najmä teda transport nestabilného pacienta, ktorého by sme museli transportovať z jeho príbytku do našej ambulancie, ktorá nemôže byť odparkovaná priamo pred obytným domom," hovorí Svobodová.

Novácka samospráva tvrdí, že práce sa zastavili pre technické problémy. Najprv to boli čadičové kocky. Vraj tušili, že tam budú, no nevedel,i že na celom úseku. „Podklad pod čadičovými kockami nespĺňal požadované normové ukazovatele," vysvetlil projektový manažér mesta Miloslav Šimánek.

Dali to do poriadku a teraz najnovšie riešia plyn. Podľa Šimáneka zhotoviteľ požadoval, aby preverili výšku plynu. To aj urobili v krátkej dobe, SPP urobilo a ešte bude robiť skúšky tesnosti plynového vedenia.

Reportér Peter Ziman sa pýtal, kedy cestu dokončia. Odpoveď projektového manažéra bola, že hneď, ako to počasie dovolí.


NOVÁKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nováky

Dôležité udalosti