Mafián Vincko ušiel s náramkom na nohe. Zadržali ho v krčme

Ivan Cupper alias Vincko
Zdroj: TV Markíza

Jeho monitorovacie zariadenie, ktoré má na tele, signalizovalo, že porušil, čo mu sudca nariadil.

Poplach kvôli mužovi, ktorého dvakrát odsúdili na doživotie. Ivana Cuppera alias Vincka, považovaného za člena vražedného komanda mafiánskej skupiny sýkorovcov, v stredu zadržali policajti.

Jeho monitorovacie zariadenie, ktoré má na tele, totiž signalizovalo, že porušil, čo mu sudca nariadil.

Ivanovi Cupperovi pripisujú účasť na troch vraždách. Hoci ho dvakrát odsúdili na doživotie, za mrežami nesedí, lebo rozsudky zrušili a v kauze sa začína odznova. Z väzby ho prepustili len pred týždňom, hoci sa zubami nechtami bránil a monitorovacie zariadenie odmietal.


Nakoniec ho ale na slobodu s náramkom poslal najvyšší súd a to len 13 dní pred vypršaním maximálnej lehoty väzby. Dostal aj iné podmienky. Preto na neho dohliadal probačný a mediačný úradník, ktorým musí hlásiť každú zmenu pobytu a nemôže opustiť územie Slovenska.

V stredu okolo 10.30 h ale Vincko podmienku porušil. Podľa našich informácií prešiel približne štyri kilometre, kým ho zadržali. Zistili sme, že náramok zostal na nohe, no ďalšie monitorovacie zariadenie spárované s prvým nechal na chate. Systém teda okamžite ukázal, že niečo nie je v poriadku.

Či chcel utiecť alebo len na zariadenie zabudol, zatiaľ nikto z kompetentných neprezradil. Našli ho v krčme na Eisnerovej ulici v Devínskej Novej Vsi. Tam nám potvrdili, že Cuppera zadržali len čo vošiel dnu. Vraj sa ani nebránil.

O tom, čo s ním bude ďalej, bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách.

 

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ivan cupper

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.