Drucker a Pellegrini sa dohodli. Hlas-SD a Dobrá voľba sa spoja

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mimoparlamentné strany Hlas-SD a Dobrá voľba sa spájajú. Viacerí členovia Dobrej voľby vstúpia do Hlasu. Dobrá voľba má postupne zaniknúť. Predsedovia strán Peter Pellegrini a Tomáš Drucker na piatkovej tlačovej konferencii podpísali dohodu, ktorú majú ešte ratifikovať aj najvyššie orgány strán.

"Pôjde tu o reálne spojenie sa, keď po celom proces bude strana Hlas kandidovať do parlamentu, kde na kandidátnej listine budú nominanti a už v tom čase bývalí členovia Dobrej voľby," povedal Pellegrini s tým, že platformy sa vytvárať nebudú.

Prečítajte si tiež:

Pellegrini je podľa vlastných slov presvedčený, že členovia Dobrej voľby budú dobrou a profesionálnou posilou. Avizuje, že Druckera na sneme Hlasu navrhne ako člena predsedníctva. Drucker by sa tak podľa neho stal členom najvyššieho vedenia strany, čím by mu prislúchalo aj významné miesto na kandidátnej listine do septembrových parlamentných volieb.

Drucker ocenil, že od Pellegriniho dostal ponuku na spojenie sa. "Myslím si, že sa so stranou Hlas zhodujeme v programových otázkach veľmi široko," skonštatoval. Dobrá voľba sa bude podľa jeho slov na kampani podieľať aj finančne. "Prostriedky, ktoré Dobrá voľba má, môžu predstavovať maximálne asi desať percent kampane," povedal Pellegrini.

Drucker aj Pellegrini sa zhodli, že ambíciou Hlasu-SD je vyhrať parlamentné voľby. "Budeme bojovať za čo najväčšiu priazeň ľudí. Budeme mať a máme ambíciu vyhrať parlamentné voľby, aby sme mohli my rozhodnúť, aká vláda bude riadiť krajinu," dodal Pellegrini.

Hlas podľa jeho slov pokračuje aj v "spájaní sa s ľuďmi". Informoval, že celospoločenskú dohodu podpísali so zástupcami slovenskej samosprávy a s predstaviteľmi seniorov. "Intenzívne rokujeme s predstaviteľmi zamestnávateľov, zamestnancov aj ďalších reprezentatívnych skupín v rámci Slovenska, ktorí by mohli a mali byť našimi prirodzenými spojencami v snahe vyviesť Slovensko z marazmu a krízy," uzavrel.

Prečítajte si tiež:

Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič komentoval zlúčenie Hlasu a Dobrej voľby so slovami, že vstup "pokútneho pozemkového kšeftára Druckera do ružového Smeru" len dokresľuje charakter Pellegriniho strany. "Verím, že stranám PS, KDH a SaS sa po dnešku konečne otvoria oči a vylúčia akúkoľvek spoluprácu s Pellegriniho Hlasom, ktorý je len premaľovanou časťou strany Smer, ktorá zo Slovenska urobila mafiánsky štát," vyhlásil.

Strana Smer-SD sa ohradila voči tomu, že ju Pellegrini považuje za súpera. "Súperom, ktorého treba poraziť, je súčasná pravicová vláda, ktorá priviedla Slovensko za posledné roky do nešťastia," uviedol hovorca strany Ján Mažgút. Hlas predstavuje podľa neho pre Smer stranu, v spolupráci s ktorou má záujem ponúknuť Slovensku zmysluplnú sociálno-demokratickú alternatívu.

Pozrite si našu archívnu reportáž o prvom spájaní opozície:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.