Dvoch zranených baníkov prepustili z bojnickej nemocnice domov

Dvoch zranených baníkov prepustili z bojnickej nemocnice domov
Ilustračná snímka.

Dvojicu baníkov, ktorých hospitalizovali v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach, prepustili v piatok do domácej starostlivosti. Dvoch ďalších zranených prepustia pravdepodobne budúci týždeň. TASR o tom informoval námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť bojnickej nemocnice Richard Zachar.

Traja pacienti vo štvrtok (27.4.) ležali na traumatológii, jeden na internom oddelení a jeden na oddelení pľúcnych chorôb. "Dvaja pacienti z traumatologického oddelenia odišli v piatok domov, tretieho preložili z jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) na oddelenie, keďže jeho stav sa zlepšuje každým dňom. Ošetrujú sa mu popáleniny prevezmi. Predpokladáme, že začiatkom budúceho týždňa ho prepustíme domov," priblížil Zachar.

Pacienta z internej JIS preložili na oddelenie pľúcnych chorôb. "Jeho stav je stabilizovaný, no má inhalačné poškodenie pľúcneho parenchýnu teplom. Vyvíja sa tam hypersenzitívna pneumonitída," ozrejmil námestník.

Prečítajte si tiež:

Stav posledného, piateho pacienta je podľa neho stabilizovaný a rovnako zdravotnícke zariadenie predpokladá, že ho budúci týždeň prepustia do domácej starostlivosti.

Dvaja baníci sú hospitalizovaní na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v nemocnici v košickej Šaci.
"Zdravotný stav hospitalizovaných pacientov je stabilizovaný, ale stále vážny. Sú plne pri vedomí a komunikujú. Sú bez potreby prístrojovej podpory dýchania a noc zvládli v poriadku," uviedla pre TASR Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú táto nemocnica patrí.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) zostávajú hospitalizovaní dvaja pacienti. UNB vo štvrtok informovala, že zdravotný stav jedného z nich sa výrazne zlepšil a bolo možné ho odpojiť od umelej pľúcnej ventilácie. U druhého pacienta potvrdilo pľúcne konzílium poškodenie dýchacích ciest, preto zatiaľ zostáva napojený na umelú pľúcnu ventiláciu.

V Bani Nováky došlo uplynulú stredu pravdepodobne k zapáleniu a vyhoreniu banského plynu - metánu. Deväť ľudí utrpelo na mieste popáleniny alebo sa nadýchali splodín horenia. Zranených prijali nemocnice v Bratislave, Košiciach a Bojniciach. Štyroch ťažko zranených previezli záchranárske vrtuľníky v kritickom stave. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia, dozor v trestnej veci bude vykonávať prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín.

Pozrite si našu reportáž o nešťastí v Bani Nováky:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.