Prehovorila matka mafiána Vincka! Nemyslí si, že jej syn zabíjal

Matka Ivana Cuppera - Mária Cupperová.
Zdroj: TV Markíza

Syna nevidela päť rokov, ale už jej telefonoval a sľúbil, že príde za ňou.

Zadržaný bol len pár hodín a už je zase vonku! Ivan Cupper alias Vincko považovaný za člena vražedného komanda sýkorovcov len včera spôsobil poriadny rozruch a dnes sa opäť môže pohybovať po celom Slovensku.

Policajti po ňom pátrali, lebo časť monitorovacie zariadenia, ktoré má na pokyn súdu, signalizovalo, že niečo nie je v poriadku.  Jeho matka nám potvrdila, že je na slobode a prehovorila o obvineniach.

Ivanovi Cupperovi navliekli elektronický náramok len pred pár dňami. Včera doobeda ho zadržali policajti, lebo jedno zo zariadení - takzvanú vysielačku, ktorá vydáva GPS signál - nemal pri sebe.

Policajtom mal čo vysvetľovať a neskôr aj probačnému úradníkov na súde, kam ho eskortovali. „Kontrolovaná osoba bola opätovne poučená o podmienkach dodržiavania náhrady väzby - zariadenie pravidelne nabíjať a pri opustení obydlia mať zariadenie pri sebe, má zákaz vycestovať do zahraničia. Kontrolovaná osoba poučenie zobrala na vedomie, je opätovne v režime elektronického monitoringu," vysvetlil nám hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Tzv. vysielačku vraj nechal v záhradnej chatke a prešiel približne štyri kilometre. Zrejme za to mohla zábudlivosť či nepozornosť.

Zdroj: TV Markíza

Reportérka Zuzana Ondrušková hľadala Ivana Cuppera v Devínskej Novej Vsi na jeho adrese trvalého bydliska. Chcela sa spýtať, čo sa vlastne s monitorovacím zariadením v stredu stalo. Nepodarilo sa jej to.

Jeho matka Mária býva len o pár metrov ďalej. Pani Mária tvrdí, že syn jej dnes volal. Povedala nám, že chce prísť, pretože potrebuje vybaviť papiere, že navštevoval školu, zápočet rokov pre úrad práce. „Sľúbil, že príde. Aj predvčerom sľúbil a neprišiel. Hovorím - a ty si kde? Aby som sa nestarala," tlmočila synove slová pani Mária.

Žena ho podľa vlastných slov nevidela celých päť rokov. Na pojednávania nechodila, lebo má zdravotné problémy. Ani vo väzbe za ním nebola. „Nedal mi adresu. Len v telke som ho videla," tvrdila.

Hoci Ivana Cuppera vinia z viacerých vrážd a členstva v zločineckej skupine, matka si myslí, že nezabíjal. „Síce je drsňák, ale toto pochybujem, že by to urobil. Aj si ľúbi vypiť, ale toto nie," tvrdí a dodáva, že rodinu do ničoho nezaťahoval.

Faktom ale je, že Ivana Cuppera už dvakrát odsúdili na doživotie, ale neprávoplatne. Teraz sa v prípade začína odznova konať.


BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ivan cupper

Dôležité udalosti