Cudzinecká polícia sa Slovensku postarala o poriadnu hanbu. Tvár nám zachraňujú študenti

Randy bola optimisticky naladená.
Zdroj: TV Markíza

Ráno prišli ďalšie posily a čakali, či 14-tka prinesie učiteľke šťastie. Na nocovanie pred policajnou stanicou vraj len tak skoro nezabudnú.

Cudzinecká polícia sa Slovensku postarala o poriadnu hanbu! Učiteľku angličtiny z USA štyrikrát kvôli tlačeniciam nepustila k predĺženiu víz. Dnes mala poslednú šancu, aby v nedeľu nemusela opustiť Schengenský priestor. Noc pred oddelením však tentoraz prežila s obrovskou podporou - so svojimi žiakmi.

Zatiaľ, čo väčšina učiteľov sa večer ponáhľala domov k rodinám, americká lektorka bilingválneho gymnázia v Petržalke Randy Cramerová išla ako každý cudzinec, ktorému sa končia víza, stráviť noc na Hrobákovú 44. Mala číslo 14, preto bola optimistka.

Oddelenie otvárajú o 7:30 ráno. Chladnú noc spríjemňovali učiteľke jej žiaci. Naposledy, keď bola sama, bála sa čo i len odskočiť si na toaletu, aby ju niekto nepredbehol.

„Sú asi dve hodiny ráno, je tu asi 40 ľudí a viacerí spia na zemi, ja tu mám však priateľov," povedala Randy.

Ráno prišli ďalšie posily a čakali, či 14-tka prinesie učiteľke šťastie. Na nocovanie pred policajnou stanicou vraj len tak skoro nezabudnú.

Viac v reportáži Braňa Tomagu:


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cudzinecká polícia

Dôležité udalosti