Nízkonákladové aerolinky majú konkurenciu: Nová spoločnosť spúšťa lety po Európe

hlaska1_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: Alena Ozerova/shutterstock.com

S letmi začne do šiestich destinácií. Následne aj do Ameriky.

Aerolínie Air France v pondelok (25.9.) formálne spustili prevádzku svojej novej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Joon. Dúfajú, že im pomôže prilákať mladšiu klientelu a obnoviť ziskovosť na niektorých trasách.

Spoločnosť oznámila, že Joon začne letmi do šiestich destinácií. Od 1. decembra bude lietať do štyroch miest v Európe: Barcelony, Berlína, Lisabonu a Porta. Od konca marca 2018 by mala zabezpečiť aj spojenie s brazílskym mestom Fortaleza a Seychelskými ostrovmi.

Prejdú na modernejšie lietadlá

Aerolínie Joon plánujú prijať 1000 palubných sprievodcov do roku 2020, povedal generálny riaditeľ Air France Franck Terner novinárom. Letecká spoločnosť bude spočiatku používať stroje A340 na diaľkové trasy, od roku 2019 prejde na modernejšie lietadlá A350.

Riaditeľom Joon, ktorých cieľovou skupinou je generácia tzv. mileniálov, bude Michel Mathieu. Už od začiatku sa zapojil do projektu a zastával rôzne pozície v oblasti predaja, digitálneho riadenia a riadenia tržieb rámci skupiny Air France-KLM.

Air France chcú znížiť svoje náklady, aby mohli lepšie konkurovať rivalom z Perzského zálivu na diaľkových trasách a nízkonákladovým dopravcom na krátkych trasách.

Aj ďalšie letecké spoločnosti sa snažia rozšíriť ponuky lacnejších letov prostredníctvom dcérskych firiem, napríklad britská skupina IAG, ktorá vlastní nielen British Airways, ale aj Aer Lingus, či nemecká Lufthansa a jej dcéra Eurowings. Aktuálne problémy nízkonákladových írskych aerolínií Ryanair poukazujú na tvrdý boj v tomto sektore.

PARÍŽ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Air france

Dôležité udalosti