Zlatica sa za noc v sedemnástich stala prostitútkou. Z donútenia

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reflex

Mladá žena nám po ôsmich rokoch rozpovedala príbeh, z ktorého mrazí.

Behom jedinej noci sa stala prostitútkou z donútenia. Nebola ešte ani plnoletá, keď si Zlatka prešla peklom. Dvaja muži z Hnúšte si za obchodovanie s bielym mäsom konečne odpykávajú trest vo väzení. Mladá žena nám po ôsmich rokoch rozpovedala celý svoj nešťastný príbeh.

Udalosti, ktoré navždy zmenili Zlatkin život, sa stali, keď mala sedemnásť rokov. Jedného dňa sa vracala domov z chaty, keď ju na ulici zastavilo auto. Sedeli v ňom muži, ktorých poznala.

Na otázky, kam presne idú, neodpovedali. Bála sa. Cestovali niekoľko hodín. Z auta vystúpila až v českých Tepliciach, kde ju zaviedli do bytu k švagrinej jedného z mužov.

Zlatku jednoducho predali. Za akú sumu sa nikdy nedozvedela. Jej majiteľom sa stal Čech prezývaný Eros.

Prostitútkou sa stala Zlatka z donútenia. Za jedinú noc hanblivé dievčatko kruto dospelo. Doma, na Slovensku, medzitým začali po nej pátrať. Rodičia ohlásili, že z chaty sa domov nevrátila.

V Tepliciach bolo mladé dievča asi dva mesiace. Odtiaľ ju jej pasák vozil aj do nemeckých Drážďaň, až kým sa jedného dňa nepokúsila o útek. Dostala sa do Kolína nad Rýnom, jej ďalším majiteľom sa stal Turek Dogan. Musela si prefarbiť vlasy a ponúkali ju mužom v Nemecku a aj v Holandsku.

Zlatica trpela šesť mesiacov

Zažila vyhrážky aj strach o holý život. Utrpenie trvalo pol roka. Napriek strachu Zlatka vedela, že jediným východiskom pre ňu je útek. Tentokrát si ho naplánovala a jeden večer spolu s dvomi Češkami ušli. Zlatka z telefónnej búdky, na ktorej bolo napísané číslo, lámanou nemčinou zavolala políciu.

Útočisko našli na policajnej stanici, vybavili im tlmočníka, kontaktovali veľvyslanectvo a Zlatka zavolala svojim rodičom. Mamu objala na bratislavskom letisku.

S pomocou rodiny a psychológov sa postupne dostávala z najhoršieho. No nebolo to jednoduché. Po všetkom, čo prežila, sa napokon aj na ňu usmialo šťastie. Spoznala muža, ktorý jej dal lásku a majú spolu dve zdravé deti.

Zlaticin príbeh do magazínu Reflex spracovala Lenka Stanková.


BRATISLAVA/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prostitúcia

Dôležité udalosti