Univerzita tvrdí, že účasť na diskusii s Hegerom bola dobrovoľná. Fotografie dokazujú opak

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Povinná diskusia s premiérom namiesto vyučovania? Prešovskú Univerzitu navštívil Eduard Heger. Na internete ale kolujú fotografie o tom, že študenti museli ísť na diskusiu s predsedom vlády povinne. Univerzita, naopak, hovorí o dobrovoľnej účasti.

Vízia moderného Slovenska. Taká bola téma utorňajšej (2. 5.) diskusie premiéra so študentmi Prešovskej univerzity. Prišlo ich tam vyše 200.

Na internete sa ale objavili zábery, zrejme z internej komunikácie univerzity, v ktorej sú študentom adresované pokyny. Píše sa v nich, že na diskusiu s premiérom musia prísť povinne tí, ktorí majú v tom čase semináre alebo prednášky a že účasť sa bude hodnotiť a overovať „prezenčkou“.

Prečítajte si tiež:

​Nepríjemne to prekvapilo aj samotného premiéra. Vedenie Prešovskej Univerzity však vylučuje, že by študentov nútili ísť na diskusiu.

„Ako študentov uvoľnili, to bolo v kompetencii jednotlivých vyučujúcich a univerzita do toho nevstupovala,“ tvrdí hovorkyňa univerzity Anna Polačková.

Pedagógovia si takýmto spôsobom údajne len chceli zaistiť, aby študenti, ktorí mali byť inak na riadnom vyučovaní, netrávili čas mimo školy.

„Účasť bola dobrovoľná a to, že sa viedla prezenčná listina? To bol ten spôsob, ktorý si zvolila konkrétna vyučujúca,“ vysvetlila hovorkyňa.

Predvolebná kampaň?

Túto diskusiu na univerzitnej pôde nemal premiér uvedenú vo svojom oficiálnom programe a tlačové oddelenie ju ani neavizovalo. So študentmi sa rozprával v čase predvolebnej kampane.

Premiér odmieta, že išlo o predvolebnú kampaň. Tvrdí, že pozvanie prišlo od univerzity.

Podľa politológa by mali byť školy v súčasnom období, keď sme pred voľbami, v pozývaní politikov opatrné.

Prečítajte si tiež:

Eduard Heger nie je len predsedom vlády ale aj lídrom strany Demokrati, ktorá bojuje o voličov. A oddeliť tieto dve roly je pred voľbami nemožné.

„Bez ohľadu na to, o akú tému pôjde vždy to bude spojené s predvolebnou kampaňou. Predvolebná kampaň nie je len o tom, že politik hovorí voľte ma, ale on ich aj presviedča nepriamo rôznymi témami, v ktorých sa cíti komfortne,“ upozornil politológ Radoslav Štefančík.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.