Úrad vlády čaká rekonštrukcia. Novou podobou sa vráti do najslávnejších čias

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Keď už nie je priestor chystať nové zákony, poverená vláda odklepla dlhodobo plánovanú investíciu. Bude sa rekonštruovať priamo vládny areál. Okrem novej budovy má pribudnúť v záhrade jazierko či fontána. Bola to podmienka pamiatkarov.

Rekonštrukciu v hodnote 6 a pol milióna eur schválila dosluhujúca vláda dnes (3. 5.), no zveľadený vládny areál bude najskôr o dva roky. 

O projekte sa hovorí už 20 rokov. Vládny areál doteraz nemal žiadny jednotný architektonický štýl. Po rekonštrukcii by sa mal vrátiť do svojich najslávnejších čias - do obdobia baroka.

Podoba paláca je zachytená na rytine zo začiatku 18. storočia. Zdroj: TV Markíza

​Pamiatkový úrad nám potvrdil, že jeho pripomienky obsahovali aj požiadavku na postavenie záhradného pavilónu, takzvanej gloriety. Bude vysadených aj 135 nových stromov a tisícky kríkov.

Pri rekonštrukcii využijú aj haldu starých dlažobných kociek, ktorá dlhé roky špatí záhradu. Použijú sa na vydláždenie chodníkov. 

Pribudne aj nová vstupná budova, opraviť sa má kanalizácia a vybudovať celkom nová závlaha. Na polievanie sa po novom už nebude používať pitná voda.

Teraz len spustia súťaž na zhotoviteľa, no keďže ide o dlhodobo plánovaný projekt, očakáva sa, že ak by po voľbách prišiel ktokoľvek, rekonštrukciu dotiahne.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rekonštrukcia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.