Bitka o maslo: Český reťazec mal dňovú akciu, ľudia sa išli potrhať

Políca sa snažila zabrániť Kataláncom v účasti na referende o nezávislosti.
Políca sa snaží zabrániť Kataláncom v účasti na referende o nezávislosti. Zdroj: Facebook/ Pavel Daněk

Za dve minúty od otvorenia obchodu boli kartóny s maslom vyprázdnené.

Azda najdiskutovanejšou potravinou sa za ostatný mesiac stalo maslo. Európa čelí nedostatku mlieka, masla a smotany, a tak ceny mliečnych produktov rastú. Český supermarket Albert to využil vo svoj prospech. Veď, ako lepšie ľudí nalákať do obchodu, než na akciu na maslo.

Momentálne sa cena 250 g masla pohybuje na úrovni 2,20 až 2,90 eura. Albert ponúkal štvrťkilovú kocku za 46,90 Kč, čo je v prepočte 1,81 eura. Akcia trvala jediný deň a spôsobila doslova šialenstvo, a to aj napriek tomu, že jedna osoba mohla kúpiť iba osem kusov. Pozrite si video, ktoré nakrútil jeden zo zákazníkov v Uherskom Hradišti.

Mother fucker butter Czech Republic

Posted by Pavel Daněk on 28. september 2017


„Pred siedmou ráno, kedy Albert otvára, tam už bola ‚frotna jak blázen', " povedal pre portál iDnes.cz autor videa Pavel Daněk. On sám vraj o akcii nevedel, prišiel si kúpiť iba pečivo.

 Personál nestihol ani maslá povyťahovať zo škatúľ. Urobili to sami nakupujúci. „Ľudia utekali okolo regálov s mliečnymi výrobkami priamo k miestu, kde sa tovar vynáša zo skladu. Zamestnanci tam priniesli škatule a ľudia sa na nich vrhli," opísal situáciu pán Daněk. Kartóny sa podľa neho vyprázdnili za dve minúty.

PRAHA/ tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Maslo

Dôležité udalosti