Zo sídliska až na svetový trón fitness. Bývalý parkurista ukazuje, že možné je naozaj všetko

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V detstve bol vraj šibal, ktorý neobsedel ani chvíľu. Neposednosť ho neopustila ani v dospelosti. Trojnásobný majster sveta vo fitnes, Michal Barbier, si nevie deň bez pohybu predstaviť. Okrem toho, že sa venuje akrobacii, pomáha aj tým, čo majú nadváhu a motivuje ľudí, aby sa hýbali a udržiavali v kondícii.

Umenie pohybu

„Fitnes je disciplína, v ktorej sa posudzuje estetická stránka tela, ale aj funkčná stránka. Tam patrí napríklad akrobacia, silové prvky či flexibilita. Je to pohybové umenie,“ popisuje Michal.

Prvý úspech dosiahol ako 20-ročný na majstrovstvách Slovenska juniorov vo fitnes. Súťaží päť rokov a stihol sa stať 3-krát majstrom sveta v mužskom fitnes, 5-krát majstrom Európy a viac ako 5-krát majstrom Slovenska.

Prečítajte si tiež:

Kľúčová je disciplína

Keďže sa chcel dostať na vrcholovú úroveň, musel si upraviť systém tréningov. Zo začiatku to vnímal ako čistú detskú radosť z pohybu, teraz po rokoch však potrebuje tvrdú disciplínu a výdrž.

„Trénoval som do nemoty, vôbec som sa nepozastavoval nad tým, že mi tréning trvá dve alebo tri hodiny,“ hovorí.

Michal tvrdí, že postavu na preteky dokáže vybudovať pomerne rýchlo. To, čo mu zabralo roky úsilia je najmä akrobacia. „Sú to roky, kým sa človek naučí perfektne ovládať svoje telo – napríklad urobiť stojku na jednej ruke či naučiť sa šnúru,“ hovorí Michal.

Prečítajte si tiež:

Ľuďom mení životy

Pred pár rokmi založil vlastnú akadémiu. Jej základnou myšlienkou je vytvoriť ideálne priestory a bezpečné podmienky na to, aby sa deti mohli hýbať.

Lásku k pohybu prenáša nielen na malých, ale aj na dospelých. Pre Michala je pohyb základ jeho života a snaží sa motivovať aj ostatných.

„Raz mi napísal jeden chalan, že už dva roky podľa mňa cvičí a schudol 30 kíl. Zachránilo mu to život, trpí srdcovocievnym ochorením,“ teší sa, že jeho práca má medzi ľuďmi pozitívnu odozvu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Reflex

Dôležité udalosti