FOTO: V Prievidzi vypukol požiar, evakuovať museli žiakov z neďalekej školy

Požiar budovy bývalých potravín v Prievidzi
Požiar v Prievidzi Zdroj: Facebook.com/Čo dnes - codnes.sk

Zásah hasičov si vo štvrtok dopoludnia vyžiadal požiar opustenej budovy na Ulici energetikov v Prievidzi. Pre udalosť preventívne evakuovali žiakov z blízkej základnej školy (ZŠ). Informoval o tom hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

„Požiar vznikol vo vnútorných priestoroch bývalých potravín na sídlisku Kopanice, ide o jednopodlažnú budovu s rozmermi 20 x 20 metrov. Z objektu sa šíril i dym,“ načrtol Petrík. Oheň podľa neho zasiahol približne tretinu budovy a časť strechy.

Ako približuje portál Codnes.sk na sociálnej sieti, ide o budovu na sídlisku Sever.

Udalosť hasičom nahlásili krátko po 9.30 h. Na miesto prvotne vyslali šiestich príslušníkov v Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Prievidze s dvomi cisternovými vozidlami.

Prečítajte si tiež:

„Keďže sa v blízkosti nachádza aj budova ZŠ, žiakov preventívne riaditeľka evakuovala na školský dvor. V tejto súvislosti na miesto vyslali ešte ďalšie cisternové vozidlo z Prievidze a sanitné vozidlo z Trenčína,“ priblížil Petrík.

Hasiči po príchode na miesto vykonali prieskum, v budove nenašli žiadnu osobu. Požiar lokalizovali krátko pred 10.30 h.

„Aktuálne vyhľadajú skryté lokálne ohniská prostredníctvom termovíznej kamery, ktoré následne likvidujú a rozoberajú časť strechy,“ opísal Petrík.   

Dovedna na mieste zasahovalo desať príslušníkov HaZZ, ktorým pomáhali piati dobrovoľní hasiči z Nedožier-Brezian. Na miesto príde i zisťovateľ príčin požiaru. Príčiny udalosti zisťujú.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 7. 4. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.