Vincko má na krku ďalšie vraždy: Medzi obeťami je aj slovenský reprezentant v zápasení

Ivanovi Cupperovi najskôr pripisovali účasť na troch vraždách. Za tie ho odsúdili na doživotie, ale neprávoplatne. V kauze sa začína odznova.

Trinásť dní bol na slobode, no už týždeň sa na svet pozerá opäť spoza mreží. Ivana Cuppera alias Vincka považujú za člena mafiánskej skupiny sýkorovcov a do väzby putoval preto, lebo mu pripisujú ďalšie tri vraždy. Na nich sa mal podieľať ešte koncom 90-tych rokov. Medzi obeťami je aj slovenský reprezentant v zápasení.

Ivanovi Cupperovi najskôr pripisovali účasť na troch vraždách. Za tie ho odsúdili na doživotie, ale neprávoplatne. V kauze sa začína odznova. Keď ho spoza mreží prepustili, nasadili mu na nohu náramok, no o dva týždne bol späť vo väzbe. Policajti totiž vytiahli iné obvinenia - vinia ho z ďalších troch vrážd a nedovoleného ozbrojovania. Pri výsluchoch účasť na zločinoch poprel.

"On to už dávno hovoril vo svojich výpovediach, že sa necíti byť vinný. On sa k všetkým skutkom vyjadruje záporne, že ich nespáchal," hovorí advokát Ivana Cuppera Ľubomír Schweighofer.


A ktoré zločiny Vinckovi tentokrát pripisujú? V septembri 1998 sa mal podieľať na vražde Maxima Malkartiho. Muž pochádzal z Osetska. Bol slovenský zápasnícky reprezentant vo voľnom štýle. Sýkorovci ho podľa anonymizovaného rozhodnutia o väzbe považovali za šéfa konkurenčnej skupiny a tak si podpísal ortieľ smrti.

Pred dvoma rokmi vykopali pri Brne v lese pozostatky Jozefa Hamalu. Aj v tejto vražde má mať prsty Ivan Cupper. Hamalu zastrelili vraj preto, aby ho umlčali ako prípadného svedka.

V roku 2000 sme vás informovali o vražde, z ktorej vinia policajti aj Vincka. Podnikateľa Juraja Matzenauera mali sýkorovci zlikvidovať preto, že si podľa nich vytváral konkurenčnú skupinu.  V anonymizovanom rozhodnutí o väzbe sudca uvádza, že muža zastavili vozidlom, ktoré pripomínalo policajné - malo svetelné aj zvukové znamenia. Na Matzenauera vypálili 62 rán zo samopalov aj brokovnice. Nemal šancu prežiť.

Ivana Cuppera považujú za člena vražedného komada sýkorovcov a zatiaľ mu teda pripisujú účasť už na 6-tich vraždách - to ale nemá byť konečné číslo.. Do väzby sa vrátiť nechce, a už by mu vraj neprekážal ani náramok.

Či nakoniec pôjde spoza mreží opäť na slobodu, o tom rozhodne najbližšie dni najvyšší súd.

BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ivan cupper

Dôležité udalosti