Východ potrápi silný vietor, pre tieto územia platia výstrahy

Veterné počasie.
Veterné počasie. Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Časť východného Slovenska môže od nedeľného popoludnia potrápiť vietor. V pondelok (8. 5.) nadránom sa môže najmä v strednej časti republiky vyskytnúť mráz vo vegetačnom období. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahy prvého stupňa.

V okresoch Trebišov, Michalovce, Košice-mesto a Košice-okolie platí výstraha pred vetrom do pondelka do 10:00. V prípade okresu Poprad v nedeľu do 22:00. Vietor môže podľa SHMÚ ojedinele dosiahnuť v nárazoch rýchlosť od 65 do 70 kilometrov za hodinu a v priemere 45 kilometrov za hodinu.

Prečítajte si tiež:

„Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozornili meteorológovia s tým, že predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Výstraha pred mrazom vo vegetačnom období má počas pondelka od 2:00 do 7:00 platiť v celom Žilinskom a Trenčianskom kraji, vo väčšine Banskobystrického kraja a v okresoch Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa.

Ojedinele sa v týchto oblastiach očakáva prízemný mráz do mínus dvoch až mínus troch stupňov Celzia. „Očakávaný prízemný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže poškodiť vegetáciu nižšieho vzrastu,“ podotkli meteorológovia.

Pozrite si predpoveď počasia na nasledujúce dni:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.