Mladíka z Trenčína popravili a zakopali v lesoch na Morave: Pravdepodobne vedel viac ako mal

Naposledy Ericha svedkovia videli stáť na parkovisku v Trenčianskej Teplej v spoločnosti dvoch mužov.

Najhorší možný scenár sa potvrdil. Nezvestného mladíka z Trenčína popravili a zakopali v lesoch na Morave neďaleko Brúmova. Erich (†24) sa koncom minulého roka nevrátil domov z práce a viac ho nikto nevidel.

Naposledy ho svedkovia videli stáť na parkovisku v Trenčianskej Teplej v spoločnosti dvoch mužov. Zaplietol sa s nesprávnymi ľuďmi, čo sa mu stalo osudným. Po tejto stope sa vydala aj polícia, chýbalo však to najdôležitejšie - telo.

"Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam nie je vylúčené, že Erich sa stal obeťou násilného trestného činu," povedala vtedy hovorkyňa polície v Trenčíne Elena Antalová.

Jeho stará mama už vtedy myslela na najhoršie. "Viem určite teda, že ho zobrali, keď odchádzal z roboty," vravela.

Pátranie vyšetrovateľov však začalo do záhadného zmiznutia vnášať svetlo.


Z trestného činu úkladnej vraždy sú obvinení bratia Dominik (25) a Dávid (25) mali Ericha zobrať z jedného miesta. Polícia je presvedčená, že ho zastrelili, telo dali do kufra auta a previezli cez hranicu, kde ho zakopali. Potom sa pokojne vrátili, zobrali jeho auto a utopili ho v derivačnom kanáli. Obaja podozriví bratia sú vo väzbe za drogovú trestnú činnosť, nedovolené ozbrojovanie a založenie zločineckej skupiny.

"Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu rozhodol 14. septembra o predĺžení lehoty väzby u 12-tich osôb, ktoré sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania teroristickej a zločineckej skupiny a ďalších," uviedla hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Erich ich poznal veľmi dobre. Pravdepodobne vedel viac ako mal. Nechcel mať však s ich trestnou činnosťou nič spoločné. Hlavami gangu sú podľa polície a prokuratúry bratia z obce Udiča.

"Trestná vec D.K. a spol je v štádiu prípravného konania a obžaloba doposiaľ na náš súd podaná nebola," dodala Kudjaková.

Obom bratom hrozí dva krát doživotný trest, za úkladnú vraždu a založenie zločineckej skupiny.

TRENČÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trenčín

Dôležité udalosti