Šokujúci prípad mladíka, ktorý naviedol 16-ročnú priateľku na potrat, je definitívne uzavretý

Z detailov ich konania zamrazilo aj skúsených kriminalistov. Hrob s 5-mesačným plodom zakopali na ihrisku, dokonca sa pri ňom tínedžerka vraj odfotila.

Šokujúci prípad mladíka, ktorý podľa policajtov naviedol svoju 16-ročnú priateľku na potrat, je už definitívne uzavretý. Dokonca si už za to odpykal trest. Z detailov ich konania zamrazilo aj skúsených kriminalistov. Hrob s 5-mesačným plodom zakopali na ihrisku, dokonca sa pri ňom tínedžerka vraj odfotila.

Jozef a Denisa tvorili pár niekoľko mesiacov. Potom dievčina otehotnela. Partner jej zohnal potratové tabletky.

Keď ich školáčka užila, prišli komplikácie.

Mala byť v piatom mesiaci tehotenstva. Dieťa údajne porodila do záchoda. Predtým ešte stihli plod zakopať na ihrisku - a vraj sa pri tomto akte tínedžerka aj fotila. Snímky mali zavesiť na sociálnu sieť a niekto to oznámil policajtom. Zrejme si vtedy vôbec neuvedomili, že mladík spáchal trestný čin. Obvinili ho z prečinu nedovoleného prerušenia tehotenstva.

Jozef bol za tento skutok mesiac vo väzbe aby neovplyvňoval svedkov. Pôvodne mu hrozilo 5-ročné väzenie, no nakoniec vyviazol len s podmienkou.

Jozef sa v podmienke osvedčil. Čo znamená, že počas nej nespáchal žiadny trestný čin ani priestupok. Hľadali sme ho na adrese trvalého bydliska. Ozvala sa nám jeho matka. S Denisou pár už netvoria.

Jozef má podľa jeho matky novú priateľku a pracuje, snaží sa žiť normálne ďalej. Denisu stíhať nemohli. Aj to aj napriek tomu, že mu dovolila, aby jej tehotenstvo prerušil. Takéto konanie tehotnej ženy totiž podľa zákona nie je trestným činom.BRATISLAVA/TV Markiza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tabletka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.