Pre pery je jedno z najhorších období. Ani oblizovanie nepomáha

Ilustračná snímka.
Zdroj: shuterstock.com

Pomôžete im dobrou stravou a starostlivosťou za pár centov.

Po krásnom slnečnom lete, v ktorom ste určite nezabudli na jednu z najdominantnejších častí na tvári, prichádza obdobie, v ktorom o ňu musíte starať oveľa viac. Áno je reč je o perách, ktorými dokážete na seba pritiahnuť pozornosť.

Nielen leto, ale aj to babie je nenávratne preč a poriadne sa ochladilo. Pre pery začalo obdobie, v ktorom na pery začínajú mať výrazným vplyv chladné počasie, vietor, chlad, vlhkosť. Vaše pery začínajú byť suché a máte pocit, že môžu byť podráždené. Pre to je nevyhnutné, aby ste si osvojili pár rád, aby ste ich mali vždy krásne aj na jeseň.

Píling a masáž

Jednou z rád proti suchej pokožke je, aby ste si zvykli robiť pravidelne píling pier. Dobrá je napríklad jemná zubná kefka, na ktorú nič nenanesiete. Pohybom jemne masírujete pery, a tak ich prekrvíte.

Píling na pery si môžete kúpiť alebo za pár centov urobiť doma. Napríklad zmiešaním cukru s medom v malej miske, zmes následne votriete na pery a zotriete suchou papierovou vreckovkou.


Zdroj: archív Iveta Štecová

Potom pre premastenie naneste na ne balzam, kokosový alebo olivový olej. Pre lepšie pôsobenie ich môže vmasírovať kefkou. Vhodné je pery masírovať aj jemným poklepávaním.

Dokonca je vhodná aj tvárová gymnastika, odborníci tiež odporúčajú napríklad vyslovovať samohlásky alebo nafukovanie vzduchu do líc. Vraj to pomôže aj psychike.

Nezabúdajte na vrásky

Pri starostlivosti o pery, tak ako pri očiach, nesmiete zabúdať ani na ich okolie. Mali by ste ich tiež pravidelne vyživovať. Dôležité je okolie pier, ktoré musíte pravidelne natierať krémom.

Pery a vitamíny

Rovnako ako telo, tak aj pery potrebujú vitamíny. Vaše jedlo by malo byť bohaté na vitamíny A, B, C a E, ale aj železo, zinok alebo vápnik. Nesmiete zabúdať na ovocie a zeleninu, ale najmä strukoviny, banány, avokádo či špenát.

Oblizovanie pier

Priznajte sa, je to aj váš zlozvyk? Tak rýchlo naň zabudnite. Sliny na perách spôsobujú ich rýchlejšie vysychanie, následné praskanie a začnú vám krvácať. Pomoc je úplne jednoduchá - stačí balzam na pery, ktorý by mal byť výbavou každej kabelky alebo vrecka na kabáte.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.