Beblavý o novej strane: Na spoluprácu som oslovil Vladimíra Ledeckého

Poslanec Miroslav Beblavý.
Zdroj: TASR

Zber podpisov by mal začať 17. novembra.

Miroslav Beblavý a Jozef Mihál v septembri oznámili názov strany a dátum, kedy začnú so zberom podpisov.

„Budeme mať úvodné stretnutie, na ktorom si pripomenieme 17. november 89, predstavíme idey a ľudí a spustíme zbieranie podpisov," povedal Beblavý. Strana bude niesť názov Spolu - Občianska demokracia (SPOLU).

Teraz sa začínajú objavovať aj prvé mená, ktoré by mohli vznikajúcu stranu posilniť. Podľa lídra Miroslava Beblavého prebehla komunikácia s viacerými ľuďmi, ako príklad uviedol bývalého riaditeľa RTVS Václava Miku. Zároveň ale dodal, že nešlo o lanárenie a na ničom konkrétnom sa nedohodli.

„Jediný človek, ktorého som aktívne oslovoval, lebo si vážim jeho prácu, je pán Ledecký, starosta Spišského Hrhova," priznal v diskusnej relácii Fair Play Miroslav Beblavý.

Vladimír Ledecký, ktorého obec dávajú za vzor hlavne s riešením rómskej problematiky, zatiaľ podľa poslanca vysokú politiku veľmi nerieši, keďže sa chce venovať ešte svojim projektom. Na druhej strane verí, že si to ešte starosta obce premyslí.

Viac sa dozviete v priloženom videu

Vznik strany

Beblavý, Mihál a ďalších päť nezaradených poslancov NR SR - Katarína Macháčková, Zuzana Zimenová, Simona Petrík, Viera Dubačová a Oto Žarnay avizovali zakladanie strany už v apríli.

Hovorili, že by ju chceli oficiálne zaregistrovať v priebehu najbližšieho roka. Pre založenie strany sa rozhodli preto, že podľa nich chýba na Slovensku politická sila, ktorá by zastupovala ľudí tak, ako chcú zastupovať oni.

Pridali sa k ním aj Vladimír Bilčík, Ľudmila Chodelková, Pavel Nechala, Dalibor Roháč, Martin Vavrinčík a desiatky aktivistov v regiónoch.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vladimír ledecký

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.