Do čokoládovej pochúťky sa dostal nebezpečný alergén. Tovar sťahuje aj veľký slovenský reťazec

Do čokoládovej pochúťky sa dostal nebezpečný alergén. Tovar sťahuje aj veľký slovenský reťazec
Ilustračná snímka nákupného košíka. Zdroj: shutterstock.com/non c

Takmer tri mesiace po tom, ako Billa oznámila stiahnutie nebezpečnej nátierky z predaja, robí rovnaký krok aj Tesco. Spoločnosť má totiž v ponuke čokoládový výrobok, do ktorého sa dostal alergén.

Na slovenskom trhu sa objavil ďalší nebezpečný produkt.

Spoločnosť Müller informovala o tom, že preventívne sťahuje z predaja výrobok Müller Vegan Mousse čokoláda na kokosovom základe (2 x 70 g).

Recall Müller Vegan Mousse Chocolate. Zdroj: mullermilch.sk

​Dôvodom je mliečna bielkovina, ktorá nebola súčasťou receptúry, a môže spôsobiť alergické reakcie u ľudí, ktorí trpia alergiou na mliečnu bielkovinu.

„Pre ľudí bez alergie na mliečnu bielkovinu je tento výrobok vhodný na konzumáciu bez obmedzenia,“ dodali v tlačovej správe.

Prečítajte si tiež:

​Upozorňujú, že rozhodnutie o stiahnutí sa týka dvoch dátumov minimálnej trvanlivosti, a to do 13. mája 2023 a 27. mája 2023.

„Všetky ostatné výrobky a dátumy minimálnej trvanlivosti nie sú dotknuté,“ upokojili.

Reaguje aj Tesco

Spomínaný produkt je na Slovensku dostupný aj v obchodoch spoločnosti Tesco. Jej PR manažérka Mária Zerzanová potvrdila, že aj z pultov ich obchodov dochádza k sťahovaniu nebezpečného produktu.

„Spoločnosť Tesco Stores SR sa rozhodla na požiadanie dodávateľa stiahnuť dve šarže Müller Vegan Mousse Chocolate s dátumom minimálnej trvanlivosti 13.5.2023 a 27.5.2023 z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa,“ uviedla Zerzanová pre TVNOVINY.sk.

Na záver dodala, že v prípade, „že si zákazníci tieto výrobky zakúpili v ktorejkoľvek z našich prevádzok, môžu ich priniesť späť, pričom im budú vrátené peniaze, a to aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku.“

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.