Košickému sídlisku sa podarí to, čo župa nedokázala. Bude mať unikátny skatepark

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

To, čo sa nepodarilo kraju, sa podarilo košickému sídlisku. V meste postaví skatepark a zázemie pre moderné street športy. Hotový by mohol byť do konca roka.

Budovanie skateparku v Košiciach roky sprevádzajú sťažnosti a petície. Pokusy košického župana zlyhávali najmä pri výbere lokality. Miestni mali strach z hluku. Posledný zámer je postaviť ho na Medickej ulici v blízkosti internátov.

Zatiaľ čo župa rieši lokalitu, sídlisko KVP ide stavať. V grantovej výzve kraja získalo na jeho stavbu 190-tisíc eur.

Skatepark vyrastie pod mostom na Moskovskej triede. Priestor, ktorý je dlhodobo nevyužívaný a chátra, ožije komunitou mladých športovcov.

Prečítajte si tiež:

„Snažili sme sa nájsť miesto odsadené od blokov, aby nemohlo nikoho rušiť. Miesto pod mostom je ideálne jednak tým, že je ďalej od blokov a v zahraničí sú takého skateparky bežne a zároveň most poskytne prekrytie a väčšie využitie lokality,“ hovorí starosta mestskej časti KVP Ladislav Lörinc.

Pôjde o najmodernejší skatepark na východe. Bude aj pre kolobežkárov, korčuliarov či cyklistov. Budú tam schody, U-rampy a tzv. bazén, kde sa budú môcť konať profesionálne športove súťaže.

Svetový skateboardista z Košíc Richard Tury stále vníma na Slovensku nevôľu voči tomuto športu, a to aj napriek jeho zaradeniu na letné Olympijské hry.

„Je to výplň voľného času, prečo by sa to malo brat negatívne, keď v dnešnej dobe si môže robiť každý, čo chce? Len za to, že niekto si vyberie skateboarding, nemusí byt hodený na okraj spoločnosti,“ myslí si Tury.

Prečítajte si tiež:

Celý projekt bude stáť pol milióna eur. Časť zafinancujú z peňazí kraja, ďalšiu prispeje mestská časť.

„Tretia časť by mala prísť z centrálnych organov. Podali sme žiadosť na fond na podporu športu a čakáme na vyhodnotenie,“ dodal starosta.

Ak sa peniaze podarí získať, skatepark by mohol stáť do konca roka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.