Valkovi vrahovia pred susedmi vystupovali ako vzorní občania, lúpež uskutočnili na druhý pokus

Lupiči z Valkovej vily
Zdroj: TV Markíza

O zbabranej lúpeži, počas ktorej vraždili a nakoniec si nič neodniesli, sa nezdôverili nikomu.

Na lúpež vo vile prominentného advokáta Ernesta Valka sa páchatelia pripravovali niekoľko dní. Podľa našich informácii sa však do domu odhodlali vtrhnúť až na druhý pokus. O zbabranej lúpeži, počas ktorej vraždili a nakoniec si nič neodniesli, sa nezdôverili nikomu. Pred susedmi sa hrali na slušných občanov.

Jozef Radič a Jaroslav Klinka - obaja boli lupiči najvyššieho rangu. Každý sa vraj po Valkovej smrti vydal vlastnou cestou. Radič patril do gangu, ktorý mal prepadávať banky v maske Arnolda Schwarzeneggera a so samopalom v ruke.

Klinka lúpil sám a zo západného Slovenska sa presťahoval na severné. To, že bol aj on pri Valkovej vražde, jeho susedov poriadne zaskočilo. V živote by to vraj na neho nepovedali.

Vilu Ernesta Valka si podľa polície prišli pozrieť niekoľkokrát zo všetkých strán. Zapisovali si časy advokátových večerných príchodov. Prvý pokus o vylúpenie im vraj nevyšiel, pri tom druhom vyvŕtali na okne dieru a Valkovi cez ňu vypustili zapáchajúcu chemikáliu, aby ho prinútili vetrať. Obaja potom vošli dnu a nasledoval príbeh ktorý všetci dobre poznáme.

Viac v reportáži Braňa Tomagu:


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vražda

Dôležité udalosti