Kapitána výletnej lode, ktorý mal zbiť a zapáliť priateľku v centre Bratislavy, priviezli na Slovensko

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Gerrita Jana Kramera zadržali v Holandsku na základe európskeho zatykača ešte vo februári. Od brutálnej vraždy na Obchodnej ulici prešlo už deväť rokov.

Gerrit Jan Kramer bol jediným obvineným z tohto zločinu. Proces sa dlho naťahoval pre chyby pôvodného sudcu. Nový sudca vydal na Holanďana európsky zatykač.

Gerrita Jana Kramera zadržali v Holandsku ešte vo februári. V apríli rozhodli, že nám ho vydajú. Dnes ráno si obžalovaného kapitána výletnej lode podľa našich informácií prevzali v Amsterdame pracovníci Národnej ústredne SIRENE. Prileteli s ním do Viedne komerčnou linkou. Previezli ho na hraničný priechod Berg, odkiaľ putoval do policajnej cely.

Sudcovi plynie 72-hodinová lehota, počas ktorej obžalovaného vypočuje a rozhodne o súdnej väzbe.

Brutálna vražda

Priateľku mal Holanďan zabiť zo žiarlivosti ešte v novembri 2014. Simonu najskôr podľa obžaloby zbil. Podľa susedov ju mal ťahať po schodoch. Všade bolo množstvo krvi.

V byte ju mal obliať horľavinou a zapáliť. Vtedy ešte žila. „Príčina smrti bola jednoznačne ustálená ako akútny popáleninový šok,“ povedal televízii Markíza súdny znalec Norbert Moravanský.

Prečítajte si tiež:

​Chyby v procese

Muž vinu od začiatku odmieta. Najskôr bol vo väzbe, no pre chybu pôvodného sudcu sa dostal na slobodu a odvtedy sa to začalo komplikovať. Jeden rozsudok už v minulosti padol, dostal 22 ročný trest. Vypočuť si ho ale neprišiel. Odvolal sa a na Krajskom súde našli v spise niekoľko chýb. Medzitým sa v prípade vymenili sudcovia.

Teraz ho má na stole v poradí už tretí. Práve ten na Kramera vydal európsky zatykač. Pojednávanie by mal vytýčiť v dohľadnom čase. Otázkou ale zostáva, či Holanďan bude chcieť zopakovať celý proces.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti