Ako sa zachovať, keď ho balí iná? Psychológ má na to dve rady

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Žene viac prekáža, keď sa muž zaľúbi do inej ženy, ako keby došlo k fyzickej nevere.

Žijeme v dobe moderných technológií a nevera sa ešte viac vkráda do našich spální. Čo máme však robiť, keď ho balí iná alebo iný?

Podľa psychológa Robert Krauseho si musíme uvedomiť, či je to naozaj alebo je to len v našej mysli. Ak dochádza k určitým prvkom náklonnosti alebo dvorenia, čo my vyhodnotíme pozitívne, je dôležité zdôveriť sa partnerovi. Napríklad povedať mu, že mi je to nepríjemné ako druhá strana s ním komunikuje. Nie explicitne mu povedať, že je to zlé, dôležité je povedať, čo to so mnou robí, keď to vidím," vysvetlil.

Je dôležité zdôveriť sa partnerovi. Napríklad povedať mu, že mi je to nepríjemné.

Časté je, že druhá strana hovorí, že to bol len nevinný flirt alebo fór. Krause tvrdí, že sa to týka hlavne mužov, že to tak nevnímajú. "Žene viac prekáža, keď sa muž zaľúbi do inej ženy, ako keby došlo k fyzickej nevere," zdôraznil.

Naopak, keď žena podvedie muža sexuálnym stykom, tak mu to prekáža viac, ako keď sa zaľúbi do ďalšieho muža. Psychológ konštatoval, že sú to akési geneticky podmienené spôsoby správania sa, ale nedá sa to generalizovať.

Ale ako sa zachovať, keď zistíme, že moju partnerku obletuje iný muž? Prvým základným pravidlom je stanoviť si hranice. Ďalšie nájdete v odpovedi od psychológa na videu.


BRATISLAVA/Teleráno

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.