Pani Gréta je presvedčená, že Sultán skončil na psích zápasoch. Stratil sa totiž bez stopy

Podľa našich informácií sa takéto zápasy dlhé roky konajú aj u nás, pričom ide o rozsiahly čierny biznis.

Už niekoľko týždňov v Reflexe pracujeme na téme nelegálnych psích zápasov. Podľa našich informácií sa dlhé roky konajú aj u nás, pričom ide o rozsiahly čierny biznis.

Pred týždňom sme sa v reportážach venovali mužovi, u ktorého záhadne mizli psy. Dnes vám ukážeme prípad ďalšieho psa, ktorý sa bez stopy stratil a jeho majiteľka je presvedčená, že skončil práve na psích zápasoch.

V poslednej dobe sa na verejnosti začalo hovoriť o záhadnom miznutí psov. Niektoré hlasy vravia o nelegálnych psích zápasoch. V dedinách, kde sa údajne konajú, vraj o tom vedia a boja sa o tom hovoriť.

Muž, u ktorého zmizlo viacero psov tvrdí, že je nevinný. Preverovala ho aj polícia. Podľa ich vyjadrenia nebolo zistené žiadne protiprávne konanie. Troch psov, ktoré mal, sme zobrali a teraz už majú nový domov.


Podľa našich informácií psov, ktoré skončili na zápasoch, sú na Slovensku stovky. Pani Gréta hovorí, že jej pes je jedným z nich. Musela sa ho vzdať, keď sa presťahovala do bytu v Rakúsku. Podala si inzerát, že daruje psa.

Po týždni sa jej ozvali muž, že má záujem o jej psa a sľúbil, že nebude priviazaný v koterci. Keď psíka priviezla, vyzeralo to všetko v poriadku. Pravidelne ho kontrovala, no po osobnej návšteve zostala v šoku.


"Prišla som tam, a pes tam nebol. Začal mi tvrdiť, že pes sa obesil, pretože bol pripútaný a chcel preskočiť plot. Druhá verzia bola, že ušiel a tretia taká, že ho museli uspať, pretože niekoho napadol," spomína si pani Gréta.

Muža, ktorému psa údajne dala, išla reportérka magazínu Reflex Kristína Kövešová hľadať. Viackrát mu telefonovala a hľadala ho na viacerých adresách. Nechávala mu odkazy. Odkázali ju na miestnu krčmu, kde však nebol.

A tak šla do rodičovského domu do vedľajšej dediny. Otvoril jej muž, ktorý potvrdil, že hľadaný tam býva, ale momentálne sa tam nenachádza.

Tento muž sa pred nami zrejme skrýval. Pani Gréta hovorí, že sa pri pátraní po svojom psovi dostala do viacerých nebezpečných situácií.

"Po nejakých 10 až 15 minútach prišli dve tmavé autá s chlapmi čo vyzerali, doslova, ako ganstri. Vybehli z auta, začali po mne kričať, či si chcem narobiť problémy a Sultána museli uspať. Nemám vraj robiť problémy, pretože môžem zle dopadnúť. Pýtali sa ma aj to, či sa nebojím, že sa niečo stane mojim deťom," opísala nám na kameru incident.

Muža, ktorý sa mal pani Gréte vyhrážať, sme išli hľadať. Tvrdenia našej respondentky o vyhrážkach označil za klamstvo.


Všade na zemi pohodené kosti a telá mŕtvych zvierat, medzi ktorými boli aj telá psov. To všetko sme našli na nelegálnom pohrebisku v bývalom družstve. Pani Gréta tvrdí, že práve tam videla svojho psa poslednýkrát a podľa jej slov na družstve nebol jediný.

Viaceré hlasy hovoria, že malo ísť o psov určených na nelegálne psie zápasy, iní to ale popierajú.

Pani Gréta pátrala po svojom zmiznutom psovi ďalej. Stopy viedli na bývalé družstvo v Horných Salibách.

V budove mal mať v tom čase hydinovú farmu muž, s ktorým sme sa už stretli. Tvrdí, že v budove boli len kurence a vonku pár psov, ktoré patrili jeho kamarátovi a on sa o nich v dobrej viere len staral.

Medzi týmito psami vraj našla pani Gréta aj svojho Sultána. Muž priznáva, že jej pes tam bol, no zomrel. Vraj videla iného psa. Nastalo vzájomné obviňovanie.

V čase vysielanie reportáže bolo podľa veteriny v Galante toto pohrebisko starostom obce Horné Saliby už zlikvidované. A či niekoho potrestajú? Odpoveď nájdete v reportáži z magazínu Reflex.


NEDED, HORNÉ SALIBY/Reflex
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Psie zápasy

Dôležité udalosti