Dôležitý most v Seredi uzavreli z hodiny na hodinu. Museli zastaviť aj železničnú dopravu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jeden z najdôležitejších cestných mostov v Seredi, ktorý vedie ponad železnicu a mesto spája s diaľnicou i veľkými podnikmi, nečakane zavreli. Hrozilo totiž, že spadne.

V meste vyhlásili mimoriadnu situáciu a most zatvorili z hodiny na hodinu. V zlom stave bol dlhšie, aj preto ho sledovali. V jeho častiach sú čidlá, ktoré signalizovali pohyb.

„Havarijná situácia sa potvrdila po štvrtkovej mimoriadnej prehliadke mosta,“ uviedol Martin Guzi, hovorca Slovenskej správy ciest. Pre primátora Serede Ondreja Kurbela bola situácia šokom. „S týmto nikto nerátal, že to bude až v takomto stave,“ povedal.

Prečítajte si tiež:

Most má 73 rokov a už dlhšie je zatvorený pre nákladnú dopravu.Teraz po ňom neprejdú už ani chodci a autá, ktoré policajti odkláňajú na obchádzky.  Ľudia si však napriek zákazu cestu stále skracujú. Polícia vyzýva na opatrnosť. 

Most zbúrajú 

V piatok popoludní pre stav mosta prerušili aj vlakovú dopravu medzi Sereďou a Gáňom. Železničná spoločnosť Slovensko informovala, že na tomto úseku je zabezpečená náhradná autobusová doprava.

„Po podopretí nosnej konštrukcie bude možné most používať pre chodcov, cyklistov a obnoviť železničnú dopravu,“ uviedol Guzi.

Most patrí štátu. Opravovať ho ale nebudú. Starý zbúrajú a postavia úplne nový. Ak všetko pôjde ako má, začať by chceli v budúcom roku.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.