Vlčeka, ktorému zmizla žena Andrea spred škôlky v Hlohovci, obžalovali z únosu

Nezvestná je už desať mesiacov.

Dvaja malí chlapci z Hlohovca sú už pomaly rok bez matky. Ich matka Andrea Vlčeková zmizla spred škôlky, kde ju vraj násilím vtiahli do auta dvaja muži. Prokuratúra teraz spracovala na jej bývalého manžela niekoľkostranovú obžalobu. V najbližšom období tak pôjde pred sudcu.

Andrea je nezvestná desať mesiacov. Polícia aj prokuratúra si myslí, že je za tým už štyrikrát za podvody súdne trestaný Miroslav Vlček. Svojej bývalej vraj z väzby sľuboval pomstu, lebo rozpredala majetok. Mesiac po jeho prepustení na kauciu Andrea zmizla.

„Oni sú na majetky, a to sa aj tak dalo čakať. Kto si dneska nechá robiť zle. Vedela, koho si berie," povedala príbuzná nezvestnej Andrei.


„Môžem potvrdiť, že bola Krajskou prokuratúrou Trnava podaná okresnému súdu v Trnave obžaloba na obvineného Miroslava V. pre zločin pozbavenia osobnej slobody," uviedol Miloslav Huna z Krajskej prokuratúry v Trnave.

Žena zmizla vlani 13. decembra ráno, keď mladšieho syna odniesla do škôlky v Hlohovci. Dvaja muži ju vraj násilím vtiahli do auta. Únos si údajne objedal Andrein ex. Národná kriminálna agentúra vyslala do terénu desiatky mužov, nasadili aj vrtuľník ministerstva vnútra, no ženu nenašli. Celoštátne hľadaného Miroslava zadržali po týždni kriminalisti u kamaráta na Orave. Tam sa ukrýval.

V utorok ráno sme sa stretli s matkou nezvestnej Andrei. Tá je presvedčená, že jej dcéra žije.

Podľa našich informácii Miroslava Vlčeka eskortovali z leopoldovskej väznice za prísnych bezpečnostných opatrení do Banskej Bystrice, aby nemohol ovplyvňovať svedkov, keďže je dosť pravdepodobné, že medzi zamestnancami mohol mať kamarátov. Prokuratúra mu bude musieť teraz vinu dokázať na súde.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miroslav vlček

Dôležité udalosti