Prečo má veľa žien problém sa po materskej dovolenke vrátiť do zamestnania? Terézia pomáha mamičkám opäť naštartovať kariéru

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Až 50% žien sa po materskej dovolenke nevráti späť do zamestnania, z ktorého na materskú dovolenku odchádzali. Dôvodov je niekoľko. Niekedy sú osobné a niekedy zaúraduje zamestnávateľ, pre ktorého je zamestnankyňa – matka príťažou.

Dve slovenské mamy dobre poznajú tento pocit. Aj preto sa rozhodli pomôcť ďalším a začali prinášať riešenia, ktoré sú výhodné pre mamičky po materskej aj ich zamestnávateľov.

Veľa žien to určite pozná. Strávia na materskej niekedy aj 6 rokov a je pre ne náročné sa opäť zaradiť do pracovného života. Mnoho mamičiek má pocit, že za toľko rokov stratili zručnosti či vedomosti a nedokážu si určiť svoju hodnotu.

Prečítajte si tiež:

Dôležité je sebavedomie

Terézia Miháliková sa na základe vlastnej skúsenosti rozhodla založiť OZ Pracujúce mamy. Pomáhajú ženám po rodičovskej dovolenke určiť kariérny smer, zadefinovať svoju hodnotu, napísať dobrý životopis, odprezentovať sa na pohovore či vyjednať si podmienky.

„Počúvame od zamestnávateľov, že ženy po materskej majú problém so sebavedomím. Prídu so sklopenou hlavou a nevedia určiť svoju hodnotu, nevedia sa predať. Táto nálada sa prenesie aj na zamestnávateľa,“ popisuje Terézia.

Prečítajte si tiež:

Ženy po materskej sú v práci efektívne

Kariérna koučka Federika Plesník tvrdí, že ženy sa na materskej dovolenke toho veľa naučia. „Nadobudnú zručnosti, ako napríklad vedieť si dobre časovo rozložiť prácu, nadväzovať vzťahy, schopnosť komunikovať či riešiť problémy. A to je pre väčšinu zamestnávateľov dôležité,“ dodáva.

Prácou Terézie je prepájať dve skupiny ľudí – matky a zamestnávateľov. „Firmy nám často hovoria, že ženy sú po materskej veľmi efektívne. Nestrácajú čas, lebo vedia, že majú nejaké priority po práci, tak si tú prácu spravia rýchlo. Majú nadhľad a vedia sa včas rozhodovať,“ hovorí Terézia.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.