Domáce

Počasie sa zlomí v utorok v noci

Jar na horách
Zdroj: shuterstock.com

Zajtra bude ešte celkom pekne.

Prvý aprílový víkend sa pomaly končí a teraz si prečítajte aktuálnu predpoveď počasia na najbližších päť dní. Družica

Dnes sme mali na oblohe veľa oblačnosti, pretože cez strednú Európu, a teda aj cez naše územie, postupovala smerom na východ táto frontálna oblačnosť, z ktorej na viacerých miestach aj slabo pršalo.

Popoludní sa však situácia od západu zlepšila, pretože sa tu začal rozširovať výbežok tlakovej výše, ktorej stred sa nachádza nad západným Stredomorím a zasahuje k nám od juhozápadu. No a tento tlakový útvar bude ovplyvňovať počasie na Slovensku aj zajtra.

Zrážky

Zajtra už tak pršať nebude, ale predsa len nie sú vylúčené slabé lokálne prehánky a to najmä v horských oblastiach na severe a východe Slovenska.

Teplota

Nad severovýchodnou Európou je studený vzduch s dennými teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 5 stupňov.

Nad juhozápadnou a južnou Európou je teplejšie a teploty tu dosahujú aj 25 stupňov. Slovensko sa nachádza niekde uprostred, takže aj zajtra zostaneme v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov.

Vietor

Ten dnes počasie veľmi neovplyvnil, pretože fúkal iba slabo a nič sa na tom nezmení ani zajtra, teda opäť očakávame slabý až mierny vietor premenlivých smerov.

Dnes ste sa najmä na strednom a východnom Slovensku zobúdzali do upršaného dňa. V týchto lokalitách miestami napršalo zhruba do 9 mm zrážok.


Na západe bola nedeľa prevažne zamračená, ale popoludní sa spomedzi oblakov začalo predierať slnko. Najchladnejšie bolo na východe, kde sa teplota pohybovala okolo 8, najteplejšie bolo zase na juhozápade s 18 stupňami.

Doprava

Počasie by zajtra dopravnú situáciu komplikovať nemalo, ale v raných hodinách sa budú tvoriť lokálne hmly alebo nízka oblačnosť, tak pre istotu radšej spomaľte. Po víkende sa budeme do práce vracať v ranných kolónach, takže buďte trpezliví.

Noc

V noci bude spočiatku ešte oblačno so slabým dažďom, alebo prehánkami. Postupne sa však obloha od západu vyjasní. Nad ránom sa budú tvoriť spomínané hmly, alebo aj nízka oblačnosť. Teplota do rána poklesne na 9 až 4, na severe sa ochladí na 1 stupeň.

Nový pracovný týždeň sa začne celkom pekným počasím a príjemnými teplotami.

Západné Slovensko

Na západe bude polojasno, ale to až po rozplynutí ranných hmiel. V Trenčianskom kraji sa môžu lokálne vyskytnúť slabé prehánky. Teplota vystúpi na 17 až 22 stupňov.

Stredné Slovensko

Aj na strednom Slovensku bude zrána hmlisto, prípadne nízka oblačnosť. Po jej rozplynutí má byť polojasno, prechodne aj viac oblačnosti s ojedinelými prehánkami, a to najmä v horských oblastiach. Teplota na severe vystúpi na 14 až 17, na juhu sa oteplí na 21 stupňov.

Východné Slovensko

Na východe odštartujeme ďalší aprílový týždeň lokálnymi hmlami, ale cez deň už má byť polojasno. Iba v horských oblastiach sa oblačnosť zväčší a ojedinele sa vyskytnú prehánky. Teplota vystúpi na 14 až 20 stupňov.

Hory

Aj na horách bude popoludní iba malá oblačnosť s možnosťou výskytu ojedinelých prehánok. V nadmorskej výške 1 500m bude zhruba 8 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zajtra zostáva na 1, a to je len slabá záťaž.

Predpoveď do piatku

V utorok ešte bude teplo a teplota vystúpi na 16 až 23 stupňov. Počasie sa však začne meniť, teda od severozápadu pribudne oblačnosť a k večeru z nej má pršať, na horách to môžu byť aj búrky.

V stredu sa už situácia zlepší, takže zrážky očakávame iba na severe. Oblečte sa ale teplejšie, pretože sa ochladí na 8 až 14 stupňov a rozfúka sa aj silnejší vietor.

Veterno má byť aj vo štvrtok, kedy sa obloha na celom území zamračí a na mnohých miestach má pršať, od nadmorskej výšky 800 m snežiť.

V piatok sa počasie prechodne zlepší, teda má byť iba malá oblačnosť a mierne sa oteplí a to na 12 až 18 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.