Sklo, tehly aj škridle lietali desiatky metrov. Svedkovia opísali minúty po explózii v Bielom Kostole

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mohutná explózia v Trnave.  V Bielom Kostole v dvojposchodovej bytovke vybuchol plyn. Rodičia s malými deťmi tam vybiehali z horiaceho činžiaku, aby si zachránili život. Jedna osoba neprežila. Traja potrebovali záchranárov. 

Pokojná sobota sa v priebehu pár sekúnd zmenila na peklo.  Po ôsmej večer zaznela obrovská rana v jednom z podkrovných bytov. Po detonácii tam začalo horieť.

To sa nedá opísať, ako keď vám bombu pustia.“ 

„Podlomili sa mi kolená a spadol som na zem.“   

Ľudia z bytov utekali a hneď kričali, aby volali hasičov záchranárov. Sklo z okien, tehly a strešná krytina lietali po výbuchu na desiatky metrov. Na miesto ihneď smerovali zdravotníci aj policajní pyrotechnici. Nenašli žiadne predmety, ktoré by mohli spôsobiť ďalšiu detonáciu.  

Zničených je šesť bytov. Dostať sa z horiacej pasce do bezpečia sa podarilo všetkým rodinám. V pohotovosti bol pre každý prípad aj evakuačný autobus. Využiť ho napokon nemuseli. Ľudí prichýlila rodina a známi. 

41-ročného majiteľa bytu, v ktorom plyn vybuchol, našli v sutinách bez známok života. Traja ľudia sa pri výbuchu zranili. Dvoch na mieste ošetrili a tretieho policajta, ktorý v bytovke býva, previezli so zranenou hlavou a nohou do nemocnice. Museli ho hospitalizovať.

Viac ako polovica obytného domu je úplne zničená. Pravdepodobne ju budú musieť zbúrať. Konečné slovo bude mať  statik. Silný výbuch poškodil autá aj bytovku oproti. V dedine sa začalo povrávať, že za výbuchom je muž, ktorý explóziu neprežil. Či výbuch nastal neodbornou manipuláciou s plynom alebo je za tým úmysel zisťuje polícia, ale aj hasičskí experti.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti