Kotleba chce zrušiť divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici

Marian Kotleba.
Zdroj: TASR

Podľa neho narušilo dobré mravy a slušnosť.

Predseda banskobystrickej župy a líder extrémistickej ĽSNS Marián Kotleba plánuje zrušiť divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici. Podľa Kotlebu narušilo dobré mravy a slušnosť, spojil ho aj so samovraždou zahraničnej umelkyne, informujú Aktuality.sk.

Kotleba vo svojom predvolebnom programe hovorí o úplnom zrušení Štúdia tanca. Pre portál to potvrdil riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Milan Uhrík, ktorý je aj kandidátom na nitrianskeho župana. Plán zrušiť divadlo obhajuje tým, že ide o stratový projekt. Z rozpočtu župy išlo na neho za štyri roky údajne 600-tisíc eur. „Zrušením tohto veľmi čudného divadla by sa tieto peniaze v budúcnosti uvoľnili. Ušetrených 600-tisíc eur by sme chceli využiť radšej na podporu tradičných folklórnych súborov a skupín," vyhlásil pre Aktuality Uhrík.

Maďarič sa divadla zastal

Na stranu divadla sa postavil minister kultúry Marek Maďarič. „Zámer Mariána Kotlebu zrušiť banskobystrické divadlo Štúdio tanca je výstrahou pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich ľudí na Slovensku a osobitne v banskobystrickej župe. Tento zámer zlikvidovať kultúrnu inštitúciu nie je o lepšom použití finančných prostriedkov, ale je drzým útokom na priestor slobody, ktorý reprezentuje umenie," uviedol vo vyhlásení Marek Maďarič.

Voličov v banskobystrickej župe preto vyzýva, aby podporili demokratického kandidáta Jána Luntera. „V blížiacich sa voľbách nejde len o lepšie fungovanie banskobystrickej župy, ale ide už o slobodu a demokraciu," dodáva minister.

BANSKÁ BYSTRICA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zrušenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.