Prísnejšie pravidlá pre mladých vodičov. Svojich kamarátov istý čas nebudú môcť voziť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prísnejšie pravidlá pre čerstvých šoférov.

So svojou partiou sa už v jednom aute zrejme neodvezú napríklad na diskotéku, alebo spoločný výlet. Môžu za to časté nehody začínajúcich šoférov, ktorí jazdia so svojimi rovesníkmi. Obmedzenia plánujú vo Veľkej Británii, no do budúcna ich nevylučujú ani u nás.

November 2021. Neďaleko anglického Leedsu prekračuje partia mladých povolenú rýchlosť. Nebezpečnú jazdu pod vplyvom alkoholu si točili na telefón.

Náraz do múra sa skončil tragicky. V Británii sa každý rok zraní, alebo zomrie 1500 začínajúcich vodičov. Každý piaty šofér tam havaruje do roka od získania vodičského preukazu. Aj preto vláda uvažuje o novinke, ktorá už stihla rozdeliť krajinu na dva tábory.

Prečítajte si tiež:

​Čerství šoféri, ktorý majú menej ako 25 rokov by nemohli možno až rok od získania vodičáku voziť svojich rovesníkov. Zvažovaný zámer vlády pochopiteľne najviac kritizujú práve mladí. Na druhej strane sú zas zástancovia väčšej bezpečnosti na cestách.

Takéto nehody ale netrápia iba britské ostrovy. V polovici apríla zomreli nadránom traja mladí ľudia v Litovskom Mikuláši. Podľa všetkého išli veľmi rýchlo, auto skončilo po náraze rozdelené na dve časti.

Dopravní analytici hovoria, že čerství šoféri sú v aute so svojimi rovesníkmi ľahšie ovplyvniteľní.

Zámer z Veľkej Británie by sa tak mohol v budúcnosti dostať aj na naše cesty. Odborníci hovoria, že by to pomohlo obmedziť práve skupinové nočné výlety mladých z diskoték. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.