Ďalšie vyhodené milióny? Štátna aplikácia má vážne problémy

Chýb je viacero. Zbytočne budete hľadať nový úsek R2 Zvolen - Pstruša, ktorý otvorili v máji či obchvat Prešova a Brezna.

Štátna aplikácia za milióny eur má vážne problémy. Systém dopravných informácií o obmedzeniach na našich cestách totiž nepozná tie najnovšie. Namiesto diaľnice by tak vodiči mali podľa nej skončiť v lese alebo na poli. Aj vďaka tomu zrejme o túto službu nie je takmer žiadny záujem.

Národný systém dopravných informácií, ktorého súčasťou je aj dopravná aplikácia nás stál viac ako 14 miliónov eur. Obstaral ju ešte predchádzajúci minister dopravy Ján Počiatek. Aplikácia má vážny problém.

Chýb je viacero. Zbytočne budete hľadať nový úsek R2 Zvolen - Pstruša, ktorý otvorili v máji či obchvat Prešova a Brezna. Aplikáciu si do svojich mobilov stiahlo podľa ministerstva dopravy iba 6500 Slovákov, ešte menší záujem je o webovú stránku. Podľa najaktuálnejších informácii navštívilo internetovú stránku www.odoprave.info za posledných 30 dní 169 unikátnych ľudí denne.

Ministerstvo dopravy tvrdí, že štát aplikácia nič nestojí. Spravovanie celého systému by ho ale podľa medializovaných informácií malo vyjsť na 1,5 milióna eur. Na trhu je pri tom veľmi silná konkurencia.

Viac v reportáží Dávida Vida:


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Milióny

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.