Zanedbané cesty a problémy s parkovaním. V Košickom kraji majú práce vyše hlavy

V 440-tich obciach Košického samosprávneho kraja žije takmer 800-tisíc ľudí.

Už o pár dní si Slováci zvolia svojich politikov do župných zastupiteľstiev. Nového predsedu budú mať v Košickom samosprávnom kraji. Čo trápi obyvateľov tejto oblasti najviac, nám povedali jasne.

V 440-tich obciach košického samosprávneho kraja žije takmer 800-tisíc ľudí. Tento týždeň rokovalo župné zastupiteľstvo poslednýkrát a poslanci sa rozlúčili s končiacim županom Zdenkom Trebuľom, ktorý už nekandiduje.

Problémov, ktoré trápia obyvateľov kraja, je viacero. Či už tých v kompetencii miest, alebo župy. Dominujú ale katastrofálne cesty a vysoká nezamestnanosť. Priamo v Košiciach žije aj známy frontmen skupiny Peter Bič Projekt.

„Najväčším problémom pre mňa je v Košickom kraji parkovanie," hovorí hudobník. Podľa neho by to mala byť jedna z priorít, ktorú treba riešiť.

Vybrali sme sa však mimo mesta - do Opátky - jednej z najmenších obcí kraja, ktorej obyvateľov nedávno potrápila uzávera Ružínskeho mosta. Zhodou okolností tu býva aj bývalý minister výstavby za Mečiarovej vlády.

Ján Mráz - bývalý minister výstavby - „Domnievam sa, že tým ľuďom, čo tu žijú na východe, sa veľmi ublížilo tým, že sa zanedbal rozvoj hlavne tej infraštruktúry, ktorá podmieňuje príchod investorov a týmto, samozrejme, celý rozvoj," myslí si bývalý minister.

O post predsedu Košického samosprávneho kraja sa uchádza 13 kandidátov. Nájdete medzi nimi aj vynálezcu, ekonómov, podnikateľov či politikov.

V posledných župných voľbách v Košickom kraji bola veľmi nízka volebná účasť. V prvom kole necelých 18 a v druhom len vyše 12 percent.

Viac v reportáži Jozefa Demetera:


KOŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Košický kraj

Dôležité udalosti