Domáce

Z pekného počasia sa dlho tešiť nebudeme

Počasie
Zdroj: Shutterstock.com

Blíži sa k nám oblačnosť.

Po príjemnom víkende nasledoval ešte krajší štart do nového pracovného týždňa. Z pekného počasia sa však dlho tešiť nebudeme, pretože príroda potrebuje aj vlahu a tú nám už zajtra popoludní prinesie oblačnosť zvlneného studeného frontu, ktorá je spojená s tlakovou nížou nad južnou Škandináviou.


Teplota

Pred týmto frontom k nám bude vrcholiť prílev teplého vzduchu, a preto zajtra čakajte teploty, ktoré môžu na juhu dosiahnuť až 25 stupňov. Väčšina územia sa však bude nachádzať v pasme od 20/25 stupňov.

Zrážky

Spomínaný studený front prinesie zo sebou nielen prehánky, ale aj búrky, pravdepodobne až v podvečerných hodinách. Zrážky môžu byť pri búrkach miestami aj výdatnejšie a napršať pri nich môže až 10 mm.

Vietor

Vietor bude pred frontom fúkať prevažne dosť čerstvý južný a po prechode frontu sa začne k večeru meniť na západný až severozápadný, ktorý pri búrkach prechodne zosilnie.

Doprava

V ranných hodinách si dávajte pozor na hmly alebo nízku oblačnosť. Popoludní a k večeru na prehánky, prípadne búrky, ktoré vás môžu na cestách spomaliť.

Noc

V noci bude iba malá oblačnosť s tým, že nad ránom sa budú v nižších polohách tvoriť hmly. Do rána sa ochladí na 10/4, na severe na 1 stupeň. Zajtra sa počasie popoludní zmení, tak si to pekné dopoludnie ešte užite, ale dáždnik už majte najmä na západe radšej po ruke.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku bude spočiatku jasno, prípadne iba malá oblačnosť. Popoludní sa začne od severozápadu nasúvať frontálna oblačnosť, z ktorej bude neskôr miestami pršať alebo sa vyskytnú prehánky, prípadne lokálne búrky. Bude však teplo a to 22/24 stupňov.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku sa zobudíte do hmlistého rána, ale po rozplynutí hmiel bude dopoludnia jasno až polojasno. Popoludní začne od západu pribúdať oblačnosť a s ňou prehánky, ojedinele aj búrky. Teplota vystúpi na 17/24 stupňov.

Východné Slovensko

Na východe Slovenska bude slnečno najdlhšie, pretože sem dorazí frontálna oblačnosť až k večeru a prehánky sa vyskytnú naozaj iba výnimočne. Teplota tu vystúpi na 17/23 stupňov.

Hory

Na horách bude spočiatku poloblačno, ale popoludní a k večeru pribudne aj tu oblačnosť s dažďom, alebo aj s búrkami. V nadmorskej výške 1500 m bude okolo 9 stupňov.

Bio

Biopredpoveď sa zmení, zajtra to bude 3, čo je mierna záťaž.

Štyri dni

V noci z utorka na stredu prejde studený front cez celé naše územie od západu na východ takže v stredu už bude síce krajšie, premenlivo s prehánkami, ale rátajte s výrazným ochladením. Pocit chladu bude ešte viac znásobovať veterné počasie. Ochladí sa na 8/14 stupňov. Vo štvrtok k nám bude aj naďalej prúdiť chladný a vlhký vzduch od severozápadu, a preto sa na mnohých miestach vyskytnú dážď alebo prehánky a teplota vystúpi len na 9/15 stupňov. V piatok sa počasie prechodne zlepší, teda má byť prevažne polooblačno s teplotou od 12/16 stupňov. No a v sobotu príde ďalší front s oblačnosťou a zrážkami a s teplotami od 10/16 stupňov.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti