Razia NAKA na rôznych miestach Slovenska. Elitní policajti žiadajú väzbu pre šéfa neslávne známej firmy

Razia NAKA na rôznych miestach Slovenska. Elitní policajti žiadajú väzbu pre šéfa neslávne známej firmy
Zdroj: TV Markíza

Razia NAKA s krycím názvom Investor na viacerých miestach Slovenska. Elitní policajti zasahujú pre podozrenie z ekonomickej trestnej činnosti. Informuje o tom Denník E. Zásah sa týka aktivít Petra Béreša a jeho firiem vrátane Axe Capital Group.

Ľudia do tejto spoločnosti investovali prinajmenšom 50 miliónov eur. Firma totiž sľubovala, že peniaze zhodnotí na finančných trhoch a klientom vráti vysoké výnosy v desiatkach percent. To sa na začiatku aj dialo, hovoria obete podvodu, no od minulej jesene sa k svojim peniazom nedokážu dostať späť.

Prečítajte si tiež:

Axe Capital Group založili v roku 2018 Peter Vlkovič a advokát z Košíc Ján Šofranko. V roku 2021 orgány firmy obaja opustili.

Portál Startitup.sk uvádza, že pri štvrtkovej akcii polícia zadržala minimálne dvoch ľudí. Jedným z nich je Peter Béreš a druhým Ján Šofranko. Podľa ich informácií už vyšetrovateľ podal návrh na väzobné stíhanie oboch zadržaných. Sudca má o väzbe rozhodnúť v sobotu.

Medzi poškodenými sú údajne aj rôzni vysokopostavení ľudia. Majitelia firiem, športovci, politicky exponované osoby ale aj advokáti.

Ide však aj o bežných Slovákov. Niektorí z nich založili svoje domy, vzali si úver a s dôverou investovali cez Axe.

Pozrite si aj reportáž z 3. mája o nedávnom obvinení starostu Borinky:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.