Domáce

Slováci si mimoriadnymi splátkami znižujú náklady na hypotéku

COB-13-908 Hypoteka 670x380px.jpg

Hypotéka či úver na bývanie je už dnes bežnou súčasťou života ľudí.

Pre mnohých predstavuje dlhodobý finančný záväzok, ktorý musia splácať niekoľko rokov. Málokto však vie, že dĺžku splácania, ako aj výšku samotnej mesačnej splátky si môže veľmi jednoducho znížiť, a to prostredníctvom bezplatných mimoriadnych splátok.

Možnosť predčasného splatenia úveru bez poplatku oceňuje približne 87 % Slovákov. Vyplýva to z online prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra GfK v čase od 3.12.2013 do 11.12.2013 na vzorke 502 respondentov s čistým príjmom vyšším ako 1000 €. ČSOB preto svojim klientom ku hypotéke ponúka možnosť realizovania bezplatných mimoriadnych splátok.


Mimoriadna splátka hypotéky sa dá uhradiť až do výšky 1,5 % zo zostávajúcej istiny úveru, a to každý mesiac. Navyše, raz za rok môžete v ČSOB predčasne bezplatne splatiť až 20 % zostávajúcej istiny. Výhodami takéhoto mimoriadneho splácania hypotéky sú následne úspory na mesačných splátkach a tiež skrátenie doby splatnosti úveru.

Realizovať mimoriadne splátky môžete jednoducho a rýchlo, cez svoj smartphone alebo tablet, do ktorého si stiahnete aplikáciu ČSOB SmartBanking.

Hypotéka už do 24 hodín!

Ďalšou výhodou hypotéky v ČSOB je rýchlosť v schvaľovaní úveru - už do 24 hodín sa dozviete, či vám banka žiadosť o hypotéku schváli. Taktiež, v ČSOB až do 31.mája 2014 získate aj 100 % zľavu z poplatku za spracovanie úveru a peniaze môžete mať k dispozícii už do 2 hodín od schválenia hypotéky.

Samozrejmosťou je možnosť poistenia hypotéky priamo v pobočke ČSOB, v rámci ktorého môžete získať napríklad vyplatenie zostatku nesplateného úveru v prípade trvalej invalidity alebo smrti, platenie úverových splátok v prípade PN alebo straty zamestnania.

Viac informácií o hypotéke s bezplatnými mimoriadnymi splátkami nájdete na www.csob.sk.

BRATISLAVA/PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.