Výpoveď, ktorá Ruskovi zrejme pritaží: Jeho stretnutie s Černákom potvrdil ďalší svedok

Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja.
Zdroj: TV Markíza

Vypovedal kedysi Černákov blízky muž, Slavomír Surový.

Ďalšia výpoveď, ktorá zrejme priťaží Pavlovi Ruskovi. Kriminalisti vypočúvali Černákovho šoféra. Ten potvrdil, že Rusko bol u bosa na návšteve.

Vyšetrovatelia v banskobystrickej väznici ako prvého vypočuli údajného šéfa bratislavskej zločineckej skupiny sýkorovcov Roberta Lališa alias Kýbla, ktorý je tam vo väzbe. Pripisujú mu niekoľko vrážd. To, že by preberal objednávku na likvidáciu Silvie Volzovej popiera.

Druhý v poradí vypovedal kedysi Černákov blízky muž, Slavomír Surový. Za múrmi väznice si odpykáva trest za vraždu. Bol Černákov štartér - testoval či autá po štarte nevybuchnú, a robil mu aj šoféra. Pri dnešnom výsluchu potvrdil, že Pavol Rusko prišiel za Černákom do Banskej Bystrice.

Podľa našich informácií dokonca opísal Ruskovo auto, aj to, že malo maják, povedal časť evidenčného čísla, a to čo mal mať oblečené. Vraj mal na sebe niečo ako tepláky a nejakú baretku. Opísal, že mu to prišlo tak, akoby sa chcel maskovať. Pri rokovaní ale Surový nebol.

Keď s Ruskom Černák a Kaštan skončili, bývalý bos podľa Surového prišiel medzi ostatných a povedal, že Rusko si u neho objednal vraždu spoločníčky Silvie Volzovej a ešte vraj dodal, že sa asi zbláznil. Černák mal ďalej mužom uviesť, že Ruskovi neverí a že do tejto vraždy nepôjde.

To ale vraj len nechcel povedať Surovému pravdu, aby to niekomu nevyzradil. Surový mal ďalej potvrdiť, že bol s Černákom v hoteli Holiday inn, ale vraj nevie, s kým sa tam mal stretnúť, pri rokovaniach nebol.

Pavol Rusko si podľa policajtov objednal vraždu spoločníčky Silvie Volzovej u Mikuláša Černáka na prelome októbra a novembra 1997. Bývalý bos tvrdí, že kontaktoval sýkorovcov, konkrétne Roberta Lališa. Potom sa s Pavlom Ruskom mali stretnúť v hoteli holiday inn...

Podľa Miloša Kaštana - kedysi černákovho parťáka - dnes úhlavného nepriateľa, mali byť na stretnutí okrem nich ešte aj Peter Steinhubel prezývaný žaluď a Peter Čongrády. Ani jeden z nich, ale už tieto výpovede nepotvrdia ani nedementujú - sú pár rokov po smrti.

Pavol Rusko vinu odmieta. Vraj tvrdí, že len zisťoval, kto ho chce zlikvidovať. Aj napriek jeho výpovediam ho sudca poslal do väzby, aby neovplyvňoval svedkov. Voči väzbe sa odvolal, rozhodovať by mal tento týždeň krajský súd. Okrem výpovedí bývalých mafiánov majú mať kriminalisti aj iné listinné dôkazy.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pavol Rusko

Dôležité udalosti