Kovová konštrukcia zavalila robotníka (†33) pred tunelom Višňové

brutalna vrazda v cesku_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Nešťastie sa stalo po 08.00 h.

Pred vstupom do portálu do tunela Višňové prišiel v utorok (31. 10) o život jeden z robotníkov. Informáciu zverejnila Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Hovorkyňa Alena Krčová tvnoviny.sk informovala, že záchranári dostali oznámenie o nešťastí o 08.32 h.

Na muža spadla v areáli pred tunelom Višňové kovová konštrukcia, ktorá vážila asi tri tony a zavalila ho. Jeho kolegom sa podarilo konštrukciu nadvihnúť žeriavom, muža vytiahnuť a pomocou automatického externého defibrilátora ho začali oživovať.


Muž utrpel pomliaždeniny hrudníka, brucha a mal otvorenú zlomeninu končatiny, opísala hovorkyňa Falck Záchranná Jana Galera


Na miesto okamžite smerovala posádka Rýchlej lekárskej pomoci zo Žiliny, ktorá muža ešte resuscitovala. "Jeho zranenia boli fatálne, nezlučiteľné so životom. Lekár musel konštatovať smrť," povedala Krčová.

Prípad bude prešetrovať aj žilinský inšpektorát práce

Podľa vyjadrenia Združenia Salini Impregilo Dúha došlo k úrazu pri montáži technologického zariadenia pripravovaného pre betonáž tunela. "Tieto práce vykonáva profesionálna externá spoločnosť, ktorá zabezpečuje montáže technologických zariadení. Združenie poskytuje plnú súčinnosť všetkým orgánom, ktoré vyšetrujú túto tragickú udalosť. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie prípadu v tejto chvíli nebudeme poskytovať žiadne ďalšie informácie. Združenie Salini Impregilo Dúha vyjadruje hlbokú ľútosť nad touto tragédiou a chce prejaviť úprimnú sústrasť príbuzným a priateľom," uviedlo združenie vo vyjadrení.


Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti