Nelegálna plastická klinika má zaplatiť 22-tisíc eur

Rodička sa ocitla v plameňoch.
Zdroj: TV Markíza

Pokutu definitívne potvrdilo ministerstvo zdravotníctva.

Bratislavská nelegálna klinika plastickej chirurgie verejnosti známa ako Adelais Clinique má zaplatiť pokutu vo výške 22 000 eur za jej fungovanie bez potrebných povolení.

Vyplýva to z konečného rozhodnutia ministerstva zdravotníctva, ktoré potvrdila hovorkyňa Zuzana Eliášová.

O výške sankcie už v apríli tohto roka rozhodol Úrad Bratislavského samosprávneho kraja. Klinika sa však voči tomu odvolala a konečné rozhodnutie mal vydať práve rezort zdravotníctva.

"Odvolanie voči pokute sme zamietli a rozhodnutie BSK potvrdili. Verdikt je z našej strany konečný," povedala Eliášová.

Klinika mohla dostať pokutu v maximálnej výške 33 tisíc eur. Úrad BSK však v apríli povedal, že o sankcii vo výške 22 tisic eur sa radil s inštitúciami pôsobiacimi v zdravotníctve.

Pokuta je výsledkom správneho konania, ktoré Úrad BSK začal voči zariadeniu na Ventúrskej ulici koncom minulého roka. Vtedy mu aj stopol činnosť. Lekári v ňom mali vykonávať plastické operácie. Načierno ich tam mal robiť Yassine Ghazi Abou Ghoneim. BSK sa ale domnieva, že zákroky vykonávalo viacero lekárov.

Pacienti, ktorí sa na operácie v klinike sťažovali, "mali poškodené zdravie", poukázal Úrad BSK. Bolestivé komplikácie hlásili napríklad po operácii prsníkov, aplikovaní kyseliny hyalurónovej či pri operácii kŕčových žíl.

Prípad rieši polícia aj Slovenská lekárska komora. Polícia v jednom z vyšetrovaných prípadov už vzniesla obvinenie, a to voči 41-ročnému mužovi pre trestný čin poškodenia zdravia. Komora potvrdila, že uvedenému lekárovi nevydávala žiadnu licenciu. Neeviduje tiež, že by mal špecializáciu. Vyplýva to aj z jeho kódu zdravotníckeho pracovníka.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Adelais Clinique

Dôležité udalosti