Slovenská reprezentantka v cyklistike žiada od cestárov tisícky eur odškodné za výtlk na ceste

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenská reprezentantka v cestnej a horskej cyklistike Kristína Tichá spadla pred tromi rokmi počas tréningu v Považskej Bystrici na ceste. Dôvodom bola jama - neoznačený výtlk okolo kanála. Cyklistka našťastie vyviazla len s ľahkými zraneniami, jej bicykel za tisíce eur však mohla hodiť do šrotu. Od správcu ciest teraz žiada odškodné.

Kristína bola v osudný deň počas tréningu v skupine cyklistov druhá v poradí. Cyklista, ktorý bol na čele, jamu stihol obísť, ale nepodarilo sa mu na ňu upozorniť ďalších.

Kristína Tichá na pódiu s ďalšími cyklistkami.
Cyklistka Kristína Tichá na snímke druhá zľava. Zdroj: Kristína Tichá

​Kristína v plnej rýchlosti na výtlk na ceste vletela a spadla. Ako sa nakoniec ukázalo, najväčšie škody na neupravenej ceste utŕžil napokon jej bicykel. Bol totálne zničený, poškodenú mala aj ďalšiu profesionálnu výbavu, ktorú potrebuje. Nepomohla by ani oprava. Cyklistka totiž nemôže na pretekoch jazdiť na repasovanom stroji.

Bicykel jej kúpil otec a v plnej výbave stál približne 7 200 eur. Reprezentantka sa preto rozhodla, že zažaluje Správu ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorá je za neupravenú cestu zodpovedná. Na súde v pondelok (22. 5.) žiadala odškodné viac ako 4-tisíc eur. O tom, či peniaze za spôsobenú škodu nakoniec dostane, rozhodne sudkyňa 18. septembra.  

Reportáž si môžete pozrieť v Televíznych novinách o 19. 00 h.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.