Prepustili ho z nemocnice, hoci nerozprával a mal zdravotné problémy. Päť hodín blúdil po Prešove, kým ho našli príbuzní

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rodina a príbuzní invalidného dôchodcu zo Šarišských Michalian prežili niekoľko hodín v strachu. Muža (61), ktorý má vážne zdravotné problémy, v pondelok (22. 5.) ráno prepustili z Oddelenia cievnej chirurgie prešovskej nemocnice bez sprievodu. A to aj napriek tomu, že nerozpráva a manželka personálu oznámila, že si po neho príde.

Keď prišla do nemocnice, po mužovi sa akoby zľahla zem. Z oddelenia kontaktovali políciu, začalo sa pátranie. Strateného otca hľadali po meste. Po piatich hodinách ho našli cez prešovský dopravný servis. 

Jednej z dcér napadlo, že na facebookovú skupinu napíše, či jej otca náhodou niekto nevidel. Zverejnila jeho fotografiu aj presný popis, ako vyzerá.

„Otec nerozpráva, je po operácii krku, bude mať čerstvo zalepený krk na pravej strane, nemá doklady ani telefón pri sebe. Nevidel ho niekto? V Prešove alebo okolí,“ napísala Martina Barčáková.

Invalidný dôchodca na nemocničnom lôžku.
Invalidného dôchodcu našli cez dopravný servis. Zdroj: TV Markíza

​Pátranie so šťastným koncom

Invalidný dôchodca sa domov vybral po vlastných. Z nemocnice do Šarišských Michalian je to ale 14 kilometrov. Muž prešiel všetky križovatky v meste, až sa rodine nakoniec ozvali, že ho zrejme videli pri čerpacej stanici za mestom smerom na Sabinov.

Téme sa venuje redaktor TV Markiza Martin Jedinák. Pozrite si jeho reportáž v Televíznych novinách o 19.00 h.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.