V obchodoch sa objavili ďalšie nebezpečné výrobky. Mydlo na ruky, ale aj penové tužidlo od známych značiek radšej nepoužívajte

Umývanie rúk.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov. Obsahujú zakázanú látku Butylphenyl Methylpropional. Do systému Safety Gate RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) ich nahlásili kontrolné orgány v Rumunsku a v Taliansku. Informoval o tom Marek Eliáš z komunikačného odboru ÚVZ SR.

Ide o parfumované vody Invincible značky Perfume de Qualit, Marconi Black Intense značky Rave, Extreme Patchouli značky Louis Varel aj Rose Explosion a Symbol Man značky Grandeur Elite. Nahlásené sú tiež krém na tvár Pelli Giovani di cupra, Nivea Visage - Anti-aging tonikum, kozmetické darčekové súpravy Rose Musk a Rose Story aj hydratačný krém Crema Idratante Attiva značky Venus.

Prečítajte si tiež:

Zakázanú látku obsahujú aj mydlo na holenie Proraso, pleťové tonikum Lozione Tonica Stimolante od značky Venus a tekuté mydlo Palmolive naturals. ÚVZ SR upozornil ďalej na sprejový dezodorant Absolut diamond značky Comin parfum, penové tužidlo na vlasy Styling Mousse Extra Strong značky Nivea a gél na vlasy Fix & Force značky L'Oréal Paris.

Nahlásenými sú tiež toaletné vody značky Comin parfum - EliLu', Angelica, Absolut diamond, Mariama, Blu Notte, Flo', Alya Luce di Stelle, Desiderio, Amore e psiche a Tres Jolie.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zdravie

Dôležité udalosti