Kováčik opäť vypovedal v kauze Rusko, priznal, že sprostredkoval kontakt s černákovcami

Pevnosť Boyard
Pevnosť Boyard Zdroj: TV Markíza

Viac sa ale vyjadrovať nechcel.

V prípade obvineného exministra a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska a ďalších troch obvinených v utorok pred policajným vyšetrovateľom opätovne vypovedal ako svedok prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

„Bol som vypovedať na základe predvolania vyšetrovateľa. Opätovne som potvrdil skutočnosti, ktoré som už uviedol pri predchádzajúcej výpovedi z 9.10.," povedal Kováčik.

Podľa medializovaných informácií mal vtedy okrem iného uviesť, že obvinenému Pavlovi Ruskovi na jeho žiadosť sprostredkoval kontakt na Mikuláša Černáka. Urobiť tak mal prostredníctvom ďalšieho obvineného v tejto veci Miloša Kaštana, ktorého mal poznať ešte zo školy v Banskej Bystrici.

Ďalším svedkom, ktorý v utorok v prípade vypovedal, bol bývalý šofér Pavla Ruska, ktorý pre neho pracoval v rokoch 1997 až 1999.

Uviedol, že Pavla Ruska doviezol na stretnutie v sídle firmy Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici, na stretnutí však osobne prítomný nebol. „Ja som sa s ním (Mikuláš Černák- pozn. TASR) nikdy osobne nestretol, poznal som len to meno,“ povedal pre médiá pri odchode z budovy Prezídia Policajného zboru. O tom, že sa mal v Banskej Bystrici Pavol R. stretnúť práve s Mikulášom Černákom, sa podľa jeho slov dozvedel až dodatočne.


Čo sa stalo?

Bývalý minister hospodárstva Pavol Rusko je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Okrem iných ho má usvedčovať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla Ruska čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš Kaštan., Róbert Lališ. alias Kýbel a práve Mikuláš Černák.BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pavol Rusko

Dôležité udalosti